Özel okula geçmeli miyim?

abdonalcaniz

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıfa geçtim ve şu an bir devlet okulundayım. Notlarımın da pek iç açıcı olduğu söylenemez. Aynı zamanda okulda birçok problem yaşadım iftiraya maruz kaldım ve disiplin cezası aldım. Çoğu kez öz güvenim kırıldı. Öncesinde de zaten öz güven eksikliğim sosyal anksiyetem falanda vardı. Bu sebeplerden ötürü özel okula geçmeyi düşünüyorum ama kararsızım. Çünkü orada da bu tür şeylerle karşılaşmaktan korkuyorum. Birkaç spor dalında çok yetenekliyim. Ama yeni okulumda takıma girebilmek için başvuru yapmaya gidecek bir cesaretimin bile olmadığını düşünüyorum. Sizce ne yapmam gerek? Hayatımın en kötü zamanlarını geçiriyorum.

Hocam özel okula o kadar para vermek yerine okul değiştirseniz olmaz mı? Yeni bir Anadolu veya meslek lisesine geçseniz daha iyi olur bence. Ben de çok kez disiplin cezası aldım fakat bana bir sorun çıkartmadı. İşlenmediği sürece bir sorun olacağını sanmıyorum. Notlarınız da iç açıcı değilmiş, bence farklı bir liseye nakil yaptırsanız daha iyi olur. Ama illa özel okul diyorsanız, orasına ben karışamam.

Geri
Yukarı