Özel liseye geçmeli miyim?

• Konuyu başlatan wera
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Ben 6. Sınıftan beri özel okulda okuyorum. Şu an 11. sınıfım ve her alanda farkını hissediyorum. 3 mat hocam var biri mat1 biri mat2 biri Geo anlatıyor. 6 saat fizik 5 saat biyoloji 6 saat kimya dersim var. Sınava hazırlanıyorsan özel okul mükemmel bir araç bence. Ancak kendinde o potansiyeli görmüyorsan önerim ailenin durumu varsa üniversitede özel bir yere gitmen.

@Schentienel, benim düşünceme göre üniversite için özel gidilebilir. Şehir dışına gitmekten ziyade kendi şehrinde yüzde 50 ya da 25 burslu okumak mantıklı geliyor. Yüzde 75 burs kaldırılmıştı sanırım.

@Schentienel, benim düşünceme göre üniversite için özel gidilebilir. Şehir dışına gitmekten ziyade kendi şehrinde yüzde 50 ya da 25 burslu okumak mantıklı geliyor. Yüzde 75 burs kaldırılmıştı sanırım.
İlk 10 bine girebileceğinize inanıyorsanız özel okula gidilebilir. Onun dışında mantıksız olduğunu düşünüyorum.

@Schentienel, ben zaten üniversiteyi bitirdim. Ancak öyle bir genelleme yapmak yanlış olur, bu mantığa göre özel okula gitmeyen ilk 10 bine giremez gibi bir düşünce oluşturuyor.
Hayır ben öyle bir şey demedim. İlk 10 bin hedefiniz varsa özel okul hedefinizi kolaylaştırır. Bu demek değildir özel okullar ilk 10 bine kombine alıyor.

Geri
Yukarı