Özel Şirketlerden Fiber İnternet Hizmeti Alınabilir Mi?

Fatih çeleb

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Superonline ADSL kullanıcısıyım. Birkaç ay sonra abonelik bitecek. Bizim mahallede sadece ADSL altyapısı var ve bana yetmiyor. Uydunet, Bizimnet tarzı firmaların interneti uydu üzerinden sağladığını duydum ve düşük fiyatlı paketlerinin çok yavaş olduğunu, internetin düzgün olmadığını duydum.

Sizin görüşleriniz nelerdir? Şöyle bir 50Mbps'lık fiber alacak olsam, verdiğim paraya değer mi? Bir de çatıya bir cihaz kuruyorlarmış, o cihaz yağmurda vs. sorun çıkartır mı? Eğer bilen biri varsa artılarıyla, eksileriyle cevap verebilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uydunet'i tavsiye ederim, 7 gün memnuniyetsizlik hakkınız var, kurulumdan itibaren 7 gün içinde hizmeti beğenmediğinize dair olsa bile iptal ettirebiliyorsunuz. Bulunduğunuz bölgede ve binanızda hat varsa kaçırmayın derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Süperonline ve Vodafone gibi şirketlerin bazı konumlarda kendine ait alt yapıları var. Ama fixnet, türknet, himnet gibi firmalar Türk Telekom'un alt yapısını kullanıyorlar. Yani Türk Telekom'un fiber alt yapısı olmayan yerde çoğu firma fiber internet veremez. Kendi alt yapısı olması gerekir.

Bizim mahallede fiber altyapısı yok , çatıya bir cihaz bağlayarak fiber internet sağlıyorlarmış . Bunu anlatmaya çalıştım

Biraz araştırma yaptım Tooway gibi firmalar bunu sağlıyormuş fakat online oyunlar oynayamıyorsun çüknü ping değerin 650-700 arası oluyormuş hız ise gayet iyi oluyor

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı