Özel Soğutmalı RX 480 Vatan'a Ne Zaman Gelir?

Sapphire,XFX,Asus,Powercolor modelleri bu hafta çıkacak. MSI Modeli için ya bu hafta ya da Ağustos ayının ortaları gibi görünüyor. Vatan'da illere dağıtılması uzun sürer, öncelikli olarak İstanbul-Ankara-İzmir oluyor sonra tüm illerdeki şubelere dağıtılıyor. Kartlar çıktıktan 1-3 gün arasında Vatan'da yerlerini almış olurlar.

GTX 1060'ın çıkmasıyla Vatan'da yerini almış olması bir oldu, buradan yola çıkarak 1-3 gün demiş bulunmaktayım.

Sapphire,XFX,Asus,Powercolor modelleri bu hafta çıkacak. MSI Modeli için ya bu hafta ya da Ağustos ayının ortaları gibi görünüyor. Vatan'da illere dağıtılması uzun sürer, öncelikli olarak İstanbul-Ankara-İzmir oluyor sonra tüm illerdeki şubelere dağıtılıyor. Kartlar çıktıktan 1-3 gün arasında Vatan'da yerlerini almış olurlar.

GTX 1060'ın çıkmasıyla Vatan'da yerini almış olması bir oldu, buradan yola çıkarak 1-3 gün demiş bulunmaktayım.

Bende bekliyorum, çok net cevap vermişsin bir bilgi mi aldın :D " Sapphire,XFX,Asus,Powercolor modelleri bu hafta çıkacak. " İnşallah çıkarlar beklemekten sıkıldık artık.

Bu arada MSI galiba diğerlerine göre daha geç gelecek. Ne kadar çok istesemde bir o kadarda beklemek istemiyorum :) Aralarından hangisini önerirsiniz?

Bu arada MSI galiba diğerlerine göre daha geç gelecek. Ne kadar çok istesemde bir o kadarda beklemek istemiyorum :) Aralarından hangisini önerirsiniz?
MSI dediğim gibi Ağustos ayının ortaları gibi gözüküyor, yani öyle belirtiliyor fakat diğer markalar bu hafta içerisinde çıkışını yapacak. Ağustos 1-3 en geç Türkiye'de olurlar.

Kasana sığıyorsa Asus Rog Strix RX 480 alabilirsin. 30 Cm uzunluğu 5 cm kadar kalınlığı var, benim kasama kalınlıktan dolayı sorun yarattığı için MSI bekliyorum. Fakat o da geç çıkacağı için muhtemelen Sapphire alacağım. Tasarımı berbat fakat önemli olan performans benim için. Powercolor'da Asus gibi 3 fanı olduğundan 30 cm uzunlukta kalınlığı da 4-5 cm arası değişiyor. XFX ülkemizde satılmıyor detayları da mevcut değil. Gigabyte modeli de Sapphire modeli gibi küçük 20 cm boyutunda fakat beklemek istemiyorum derseniz Sapphire öneririm. AMD'ye en yakın olan markalardan biridir kendileri.

@Tharmasisian Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun daha testler gelmeden? Sapphire'ın tasarımı bence çok hoş, sade ve şık. Sapphire'in 8 GB'lık modeli Msi'dan daha alınabilir olacak büyük ihtimalle. Frekansları daha yüksek ve soğutması yeterli.

Bir şey sormak istiyorum belki biraz komik gelecek ama OC yazan ekran kartlarinin normallerinden ne farki var ?
Bu arada overclock hakkinda biraz bilgim var.

@Tharmasisian Nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun daha testler gelmeden? Sapphire'ın tasarımı bence çok hoş, sade ve şık. Sapphire'in 8 GB'lık modeli Msi'dan daha alınabilir olacak büyük ihtimalle. Frekansları daha yüksek ve soğutması yeterli.
Uzun zamandır bu kartı bekliyorum ve GameXNow'la birlikte RX 480 hakkında bir sürü bilgi ediniyoruz. AMD'de yakın zamanda şahsıma sponsor olabilir, iletişim bilgilerimi falan istediler hatta. Ayrıca yabancı sitelerde her şey net bir şekilde belirtiliyor. Araştıran insan kesin konuşur bilinmeyecek bir şey yok. Sapphire kartın tasarımı da referanstan farksız, yani berbat bir tasarımı var şahsen referansı tercih ederim. Kutudan bir farkı yok Sapphire'in. Kartı koydukları kutu kadar dış görünüşüne özen gösterseler belki en gözde marka olacak fakat MSI temel siyah kırmızı rengi dahi olsa tasarımı Sapphire'e göre daha iyi.

Ayrıca soğutmaların ve tasarımların aynıları GTX10 serisinde de mevcut soğutma hakkında yorum yapmak zor değil kesin konuşmak ta normal bu konuda.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı