Özel Soğutmalı RX 480'ler neden gecikti?

1 haftaya geldi geldi, gelmedi ya 1060 alacağım ya da Freesync'den vazgeçemeyip 470 alacağım gibi duruyor. Ama ben inanıyorum en geç haftaya gelecektir. Bir de şimdi ilkleri yüksek fiyattan iteleyeceklerdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkcası 1300TL civarlarına 1060 alabiliyorken, özel soğutmalı RX 480'lerin de 1000TL civarlarında değilde biraz daha yüksek 1200 bandında geleceği düşünülürse, bence 1060 daha mantıklı. Ayrıca Vulkan ve FX12 diyenlere de şöyle bir şey diyeyim, Nvidia bu, önümüzdeki senelerde Vulkan ve DX12 konusunda oyun firmalarına baskı yapıp AMD'nin önünü bile kesebilir.

Açıkcası 1300TL civarlarına 1060 alabiliyorken, özel soğutmalı RX 480'lerin de 1000TL civarlarında değilde biraz daha yüksek 1200 bandında geleceği düşünülürse, bence 1060 daha mantıklı. Ayrıca Vulkan ve FX12 diyenlere de şöyle bir şey diyeyim, Nvidia bu, önümüzdeki senelerde Vulkan ve DX12 konusunda oyun firmalarına baskı yapıp AMD'nin önünü bile kesebilir.

İbre 1060'a dönüyor yavaştan, 480 çıkınca 1060'ın fiyatı da biraz daha düzelmişse tamam işte, ah AMD ah....

@Açelya_ Ateş haklısınız katılıyorum fakat şöyle bir durum var Nvidia Pascal mimarisinin tanıtımını daha önceden yapıp ekran kartlarının yapımına daha önceden başladı. Ondan dolayı AMD ne kadar önden Rx480'i tanıtsa da Custom modellerini yetiştiremedi. GTX 1060 piyasaya çıktığından 1 ya da 2 hafta sonra AMD Rx480 için yayın yasağını kaldırdı ve Rx480 piyasaya sürüldü. İnsanlar AMD daha önce ekran kartını çıkardı zannediyor. Hayır, aslında AMD ekran kartını daha geç çıkardı. Sadece daha önce tanıtımını yaptı. Çokça ertelediler tabii beni de bu üzüyor. Ben de sizin gibi ekran kartının custom modelini uzun zamandır bekliyorum. Amazon'daki Custom model ve fiyatı :
https://www.amazon.com/Sapphire-Rad...ie=UTF8&qid=1471432416&sr=1-10&keywords=rx480

Buradan ekran kartının Türkiye'ye geldiğinde 1000TL aşağısında satılmayacağını anlayabiliyoruz. Yeni yeni yurtdışında stoklar gelmeye başladı. Eylül başı Türkiye stoklarına da gelir. Merak etmeyin. Türkiye'ye ilk geldiğinde çok yüksek bir fiyata çıkabilir. Stokların gelmesini ve fiyatların düşmesini beklemez zorunda kalacağım hine :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı