Özel üniversitede işletme okunur mu?

Madem Avrupa vatandaşısın git Avrupa'da bir meslek kursuna katıl işini eline al. Geçerliliği olmayan CV'ye yazsan ciddiye alınmayacak kurumlara üniversite diyorlar para istiyorlar. Biraz mantıklı düşünelim lütfen :D

Madem Avrupa vatandaşısın git Avrupa'da bir meslek kursuna katıl işini eline al. Geçerliliği olmayan CV'ye yazsan ciddiye alınmayacak kurumlara üniversite diyorlar para istiyorlar. Biraz mantıklı düşünelim lütfen :D
meslek kursu hakkında biraz bilgi verebilir misin ? internette herhangi bir şey göremedim.

1.yılımı burada okuyup Almanya okullarına başvursam nasıl olur? A2 Almanca ve Türkiye'den herhangi bir üniversite kazanmam gerekmiş.

Meslek kursu hakkında biraz bilgi verebilir misin? İnternette herhangi bir şey göremedim.

Fiege uni/serv Şirketinin kursu gibi kurslar bulmuştum zamanında araştırırken. Bu kurslar şirketler tarafından kendi işlerine yarayacak adamları eğitmek üzerine koordine edilmiş.
Spesifik bir alan varsa kafanda bu şekilde şeyler bulabilirsin. Bu verdiğim site tır şoförlüğü içindi. Almanya içinde bulunan 1. ve 2. yazılım kursu Türkiye'de Gebze bilişim vadisinde var ben burada gitmiştim 2020-2021 döneminde. Bu kurslar da çok güzel yazılım alanında gelişmeni sağlayabilecek kurslar ve o kurslardan çıkacak adamları bekleyen network + şirketler de azımsanacak bir şey değil. Değerlendirebileceğini düşünüyorsan aslında ücret bile harcamadan birçok şeyi yapabiliyorsun da ben yazılımda ve kurs seviyesinde diğerlerine nazaran iyi noktada olmama rağmen yeterli görülmemiştim kursa maalesef devam edemedim anlamadığım bir şekilde. Bu kurslar tabii ki sana bir şeyler katıyor ancak bence mühim olan noktası networkünü genişletiyor olması bu dünyada en önemli şey networktür. Aksini iddia eden başarılı kimse göremezsin. İyi yazılımcı ol, diplomasızlık gibi bir handikabın olsun. Bir işe girebilmen için güzel projeler çıkartmış olman gerekir tabii bunun için artık çok güzel şeyler var açık kod projelere katılıp oraya katkıda bulunmuş olman bile artık CV'ye eklenebilecek şeyler. Biraz yanlış yerden örnek vermişim neyse bunu yapamayacağın alanlarda iş bulma sürecin uzar, kendini kanıtlaman gerekir. Ayrıca şirket içinde yükseliş, iş değiştirme, herhangi bir sorunun olduğunda hızlıca halletmek bunların her birini hızlıca çözebilmek network hediyesidir.

Kurslar vs bana gelmez elle tutulur bir şey yapmak istiyorum dersen de gidip Türkiye'de bulunan Avrupa'da ismini söylesen Google laması gerekecek belki orada bile bulamayacağı Üniversitelere gideceğine git Avrupa'da oku.

Almanya'da mesleki üniversite bulmak için kullanabileceğin bir site. Almanya'da durum nasıl, orayı hiç okul için düşünmediğimden bilmiyorum ama Kanada'da özel üniversiteler vs iş sahibi yapmak konusunda çok iyilerdi. Bu işler için danışmanlık ofisleri bile var ülkemizde.

Geri
Yukarı