Özelleştirilmiş klavyeler nasıldır?

444635

Hectopat
Makaleler
3
BM980 çok güzel gözüküyor, yine de BM80'nin TKL form faktörü çok daha verimli gibi gözüküyor. Şimdilik almam mümkün değil ama custom klavyeler ile ilgili birkaç sorum var.
  1. Bu tarz klavyelerin ömrü ne kadardır? Malzeme kaliteleri nasıldır?
  2. Oyun için kullanılır mı, çok gecikme olur mu?
  3. Tactile anahtarlar için Krytox kullanılsa sorun çıkarır mı?
  4. BM980, BM80 arasında hangisi seçilmeli?
  5. Daha iyi alternatifleri varsa nelerdir?

Son düzenleme:
Fonksiyon tuşlarını FN ile kullanıyorsun.

Hotkey'e bastığın anda algılıyor mu? FN+5 yaptık diyelim, bu zaman kaybına sebep olmaz mı?

Katman oluşturmak gibi çok karmaşık yöntemleri varmış, kullanabileceğimi düşünmüyorum. En azından %80 bir klavyeye ihtiyacım var gibi gözüküyor. Tüm tuşların elimin altında olmasını tercih ederim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Omru sen nasil kullanirsan o kadar olur. Malzeme kalitesi fiyatla direkt dogru orantilidir. Oyun icin kullanilir tabiki, gecikme vs olmaz.Tactile switch icin krytox kullanabilirsin ama basma hissinin tamamen kaybolup linear switch gibi olmasini istemiyorsan stem leglere surmemen gerekir. 980 vs 80 tercih meselesi tamamen. 65% yada f row kesin gerekiyorsa 75% ideal bence layout olarak. Daha iyi alternatif tabiki var butceye bagli olarak.

Omru sen nasil kullanirsan o kadar olur. Malzeme kalitesi fiyatla direkt dogru orantilidir. Oyun icin kullanilir tabiki, gecikme vs olmaz.Tactile switch icin krytox kullanabilirsin ama basma hissinin tamamen kaybolup linear switch gibi olmasini istemiyorsan stem leglere surmemen gerekir. 980 vs 80 tercih meselesi tamamen. 65% yada f row kesin gerekiyorsa 75% ideal bence layout olarak. Daha iyi alternatif tabiki var butceye bagli olarak.

Teşekkür ederim hocam, dediğiniz gibi benim de çok hoşuma gidiyor ama 75% kitler çok pahalı.

600~ civarı case, pcb ve stabilizerların dahil olduğu bu kit güzel gözüküyor.

Screw-in stabilizer desteği olduğu için Durock V2 gördüğüm kadarıyla en yaygını, ona bakıyordum.

Anahtarlar olarak AKKO CS Ocean Blue düşündüm, hem budget hem de hafifçe bir bump hissiyatı veriyormuş.

Keycaplerde çok arada kaldım, shine-through olmalarını istiyordum ama sublimation olanlar çok daha yaygın. North-facing LED de olduğu için shine-through keycapler için daha uygun gibi hissettim.

O kitin BM65 versiyonu var bende. Stok stabler ortalama alti, yeni almak daha mantikli. Akko CS switchler icin hep olumlu seyler duydum su ana kadar. Keycap secimi tamamen sana kalmis rgb ile isim olmaz benim, pbt dye sub iyidir.

Razer Huntsman mini kullanıyorum. Kalitesi güzel fiyat bandına göre. Tabi bu fiyata kendi klavyenizi de yapabilirsiniz ama modlamak için çok uğraşmanız lazım.

Cok ugrasmalik bir durum yok aslinda. PE foam, tape mod icin kagit bant, stabilizerler icin dielektrik gres vs hep kolay bulunan parcalar. Switch icin lube biraz sorunlu o da krytox aliexpressten 2 haftada falan geliyor. Bir hafta sonu oturup bir gun de halledilebilir max.

Geri
Yukarı