Özgecan Aslan için...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

4khenaton

Hectopat
İçeriğini yazmaya dahi içimin el vermediği bazı olaylar yaşandı. Toplumun bakış açısını ve değer yargılarını da göz önünde bulunduracak olursak bundan sonra da yaşanacak. Eğer Özgecan'ın bu toplumsal yapının son kurbanı olacağına inanabilseydim içim bu kadar parçalanmaz, fotoğrafını her gördüğümde gözlerim dolmazdı. Ben ilk kez bugün cinsellikten soğudum, ilk kez bugün insanlardan nefret etme noktasına geldim. Hayır, anam-bacım yok. Bu cümleleri tecavüz-taciz tehlikesi altında olan bir yakınımın getirdiği duygusal etkiyle yazmıyorum. Ben insanım, bir bireyim. Sadece canım yanıyor. Her empati kurmaya çalıştığımda kendi hayatımı noktalama isteği uyanıyor içimde. Bunun empatisi yok, sağ duyusu yok. 9 yaşındaki çocuğa 25 kişinin tecavüz ettiği haberi de okumuştum. Her defasında ayrı ayrı ölüyorum. Ben insanlardan nefret etmek istemiyorum. Hep iyi şeyler düşündüm, iyi şeyler istedim. Bunlar yavaş yavaş yok oluyor. Ben de tükeniyorum. İnsanların yüzüne bakmaktan utanır, sıkılır hale geldim. Lanet okumak ya da nefret tohumu saçmak gibi bir niyetim yok. Fenayım ve paylaşmak istedim. Elimde olup da yapamadığım her yardım, atamadığım her adım için Özgecan'dan ve aynı kaderi paylaşan tüm insanlardan özür dilerim. Bu utancı üzerimden atmak nasip olmasın.

Düzgün giyinseler hiçbir şey olmaz. Bazıları hak ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün giyinseler hiç bir şey olmaz. Bazıları hak ediyor.
Sokaktaki hayvanlar veya kundaktaki bebelerde mi düzgün giyinmedikleri için tecavüze uğruyorlar? Hastalıklı düşüncelerinize kılıf uydurmayı bırakın. Yani şöyle bir durumda bile bu yorumu yapabilen insanlar olduğu için şu hayattan defolup gitmek istiyorum. Zihniyete bak. Yazıklar olsun.

Bu arkadaşa ban istiyoruz. Şiddeti teşvik ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@OceanWave Arkadaşım hem kendini çok belli eden kıza hak eder yapmıştır bir o..... diyorsunuz hemde sessiz kendini belli etmeyen kızlar tecavüze uğrayınca kendisini savunsaydı diyorsunuz. Siz insan mısınız ?

Arkadaşlar düzgün giyinmeyle bir alakası yok. Ortada gerçekten bir açlık var. Sizin kız kardeşiniz olsa ne hissedersiniz ? Hangi hayvan, şerefsizin bunu yapmaya hakkı var. Canlı canlı yakmak nedir ? Yıl olmuş 2015 hala böyle düşünenler var. Allah ıslah etsin. Ülkemden soğuyorum.

Recep Baltaş çok doğru söylemiş Muz Cumhuriyetinde yaşıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı