Özgün oyun senaryosu fikri önerisi

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar yazın yapımına başlamayı düşündüğüm bir oyun için farklı bir senaryo yazmaya çalışıyorum boş zamanlarımda. Fakat bir türlü içime sinmedi konusu.

Yazarken fark ettim de oyun senaryoları ya hep biri birine ihanet etti intikam alsın tarzı ya da okulda takılırken gelişen olaylar şeklinde. Daha özgün ne olabilir?

Senaryosuyla önce çıkan bir RPG oyunu yapmayı düşünüyorum bu arada türü merak eden varsa.

Çatışma olması lazım. Antagonist protogonist arasında. Bir tane de ödül olması lazım. Maceraya çağrı olması lazım. Bunları düşününce özgün bir şey bulmak çok zor cidden. Konuyu takipteyim aklıma özgün bir şey gelirse diye :D

Yoweri adlı bir adamdan duyduğum bir hikaye vardı. Afrikalı bir yerlinin başbakanlık kabilesinin başkanlık mertebesine çıkarken yaşadığı çileli süreç hakkındaydı. Benim kafama yatan bir hikaye olmuştu.

Bir çocuk babasını arıyor ve bu süreçte başından geçen olaylar ile karakter gelişimleri yaşarken arkadaşlar ediniyor arada bazı kötü durumların arasında kalıyor fakat bu durumlar isteyerek dahil olduğu durumlar değil(örneğin: Soygun yaşanırken mekanda bulunma) yaptığı seçimlere göre hikaye dallanıyor ve budaklanıyor(seçim. 1: Soygunu önlemeye çalış seçim. 2: Saklan ve soyguncuların dehşet saçmasını dinle vs. Gibi) sonunda farklı sonlara varılabiliyor.

Kötü seçimler yapan oyuncularla alay etmek için karakterlerinizi oyuncu ile konuşturabilirsiniz.

Senaryo yazımı yaparken oyuncuların en kötünün kötüsünü seçmelerine izin verin bu kadar yeter demeyin böylece oyun karakterlerinin onlarla alay eder şekilde konuşması oynayan kişide daha büyük bir etki bırakır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı