Özürlü devamsızlık 10'u geçerse belge alınıyor mu?

Sadece özürsüz. 5 olursa değil, 5'i geçerse.

Normal devamsızlıkta da 20 gün diye bir şey yok. Özürsüz 10, toplamda 30 gün. Yani sadece 30 gün özürlü veya 28 gün özürlü, 2 gün özürsüz olabilir. Onda da olursa değil, geçerse muhabbeti söz konusu.
Sınavlardan 100 alıp 101 alamamanız gibi burada da sınıra ulaşabiliyorsunuz.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ​

ONUNCU KISIM​

Öğrenci Davranışları, Ödül ve Disipline İlişkin Hükümler

İKİNCİ BÖLÜM​

Ödül
Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme
MADDE 160-
(1)
(Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

Belge alıp alamaman konusunda net bir bilgim yok. Belge önemsemeniz gereken bir şey değil. Kafanıza takmayın.Ortalamanızı yüksek tutun , düzenli çalışın, son seneye bırakmayın her şeyi.Sizin için en iyisi bu olur.

Belge alıp alamaman konusunda net bir bilgim yok. Belge önemsemeniz gereken bir şey değil. Kafanıza takmayın. Ortalamanızı yüksek tutun, düzenli çalışın, son seneye bırakmayın her şeyi. Sizin için en iyisi bu olur.

Hocam benim içinde çok önemli değil ama aileme sorun.

Babama söz verdim oda bana söz verdi bir konuda hocam o yüzden takdir almak istiyorum.

Hocam benim içinde çok önemli değil ama aileme sorun.

Babama söz verdim oda bana söz verdi bir konuda hocam o yüzden takdir almak istiyorum.
Anladım. Bi göz gezdirdim internete ,belge alma konusunda özürlü devamsızlıkla ilgili bir maddeye rastlamadım. Kesin olmamakla birlikte özürsüz 5 özürlü 20 olmalı sınır. Yukarıda bir kişide bu sınırlar çerçevesinde belge aldığını belirtmiş.Sizde alabilirsiniz bence. Dönem sonu kesin olarak görürsünüz ne olduğunu. Umarım alabilirsiniz , alamazsanızda sağlık olsun , bu durumu ailenize izah edersiniz , ortalamanızın yüksek olduğunu bunun önemli olduğunu kesin bir dille açıklarsınız.İsteğinizi yerine getirmekte ailenizin takdirine kalmış bir şey.

Hocam liseye gidiyorum özürlü 10 özürsüz 2 devamsızlık var sınavlara çalışıyorum. Takdir almaya çalışıyorum ama hasta oldum akut sinüzit 2 gün raporum var şimdi raporlu 12 olunca takdir alabiliyor muyum? Ben özürsüz de 5'i geçince alamıyoruz diye biliyorum sadece. Müdür yardımcısı babama devamsızlık yapmasın belge alamaz yoksa demiş aklımda kaldı hocam.
Özürlü(raporlu) hakkın 20 gün. 20 günü geçmediğin sürece sıkıntı yok. Özürsüz olarak toplam da 10 ama 5'i geçersen belge alamazsın.

Edit: Yukarıdaki mesajı görmedim. Kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı