Çözüldü Özürsüz devamsızlık 10.5 gün olursa kalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sipitipo

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RX6600
Ryzen 5 5500
16 GB DDR4 XPG RAM
ASUS B550-A PRİME
550 WATT FSP PSU
VENTO VG11 KASA
KİNGSTON 1 TB M2 SSD
Hiç rapor almadım, bu hafta özürsüz devamsızlığı özürlüye çevirttireceğim. Bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Özürsüz devamsızlığınız 10.5 olursa tabii ki kalırsınız. Özürsüz 10 gün, toplamda da 30 gün devamsızlık hakkınız var. İkisinden birisi yarım gün aşarsa sınıfta kalıyorsunuz ve toplam devamsızlığınız da özürlü ve özürsüz devamsızlığınızın toplamıdır. Devamsızlık yapıldıktan sonraki beş iş günü içerisinde, özür durumunuz; rapor ya da izin kağıdı yoluyla veliniz aracılığıyla okul idaresine teslim edilmesi gerekir. Eğer devamsızlığınızın üzerinden beş iş günü geçmişse okul idaresi, devamsızlığınızı izinliye çevirmeme hakkına sahip. Zorunlu hâllerde bu süre en fazla yirmi güne kadar uzatılabiliyor. Konuya geri dönüş yapmayı da unutmayın. Başka sorunuz var mı?
Özürsüz devamsızlığınız 10.5 olursa tabii ki kalırsınız. Özürsüz 10 gün, toplamda da 30 gün devamsızlık hakkınız var. İkisinden birisi yarım gün aşarsa sınıfta kalıyorsunuz ve toplam devamsızlığınız da özürlü ve özürsüz devamsızlığınızın toplamıdır. Devamsızlık yapıldıktan sonraki beş iş günü içerisinde, özür durumunuz; rapor ya da izin kağıdı yoluyla veliniz aracılığıyla okul idaresine teslim edilmesi gerekir. Eğer devamsızlığınızın üzerinden beş iş günü geçmişse okul idaresi, devamsızlığınızı izinliye çevirmeme hakkına sahip. Zorunlu hâllerde bu süre en fazla yirmi güne kadar uzatılabiliyor. Konuya geri dönüş yapmayı da unutmayın. Başka sorunuz var mı?

Çözüm
Özürüsüz devamsızlık 10.5 gün olursa sınıf tekrarı olur bende aynı şekil özürlüye çevirttim bir sorun olmadı.

Hiç rapor almadım, bu hafta özürsüz devamsızlığı özürlüye çevirttireceğim. Bir sorun olur mu?

Evet hocam 10.5 gün olursa sınıfta kalırsınız özürlüde 20.5 gün olursa kalırsınız ayrıca şu an af falan çıkmasınıda kimse beklemesin sıkı yönetim var iyi günler.
Not: Özürsüz devamsızlık 5 günü geçerse belge alamıyorsunuz bilginize.

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Yönetmelikte bu şekilde yazmakta. Eğer okul idaresi ile aranız iyiyse ve sorun çıkaran öğrenci değilseniz, muhtemelen sorun yapmayacaklardır. Çoğu okulun yönetmelik kararına uyduğunu düşünmüyorum.

Hocam hiç mi şans yok çevirttiremez miyim ya.

Dostum legal değil ama aile hekimine gidip yalvarıcaksın geri dönüşlü rapor alacaksın onu da şansına kalmış verirse verir onun dışında zor kolay gelsin ayrıca derslerin iyiyse annenle git annenle konuş hocam dersleri iyiydi fakat gidemedi sorunlar yaşadık falan desin anlayış gösterirler ters cevap verirse sakın bir şey demeyin neden gitmedin falan derse ses çıkarma haklısınız de geç. Kolay gelsin iyi şanslar.

Yeni konular

Geri
Yukarı