Ofiste kullanılmak üzere 4000 TL'ye PC

Bütçe
4000

LeWenth

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ofiste kullanılmak üzere, bir defa açıldıktan sonra asla kapanmayacak ve Online kalacak bir PC'ye ihtiyacım var. Kullanılacak programlar ve istekler:
  • AutoCAD. (Sadece görüntüleme ve basit müdahale.)
  • Office programları.
  • Hafif sayılabilecek özel yazılım.
Ekran kartını gerektirecek hiç bir işlem yapılmayacak. En fazla YouTube gibi servislerden video izlenir.
Monitör tercihimi yanlış yapmışım, düzeltme; AOC 27" 27B1H 60Hz 7ms VGA HDMI IPS FHD Monitör | ITOPYA
Ekte PDF formatında bazı parçaları bir araya getirdim. İşlemci ve anakart için ram tercihimde uyuyumluluk konusunda isabetli tercih yaptığımı zannediyorum. İnceleyip fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Bilgisayar.pdf
    118,1 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Niye ekran kartı eklemediniz ki Vega CPU'lar sonradan ekran kartı alacak olan kişiler idare etsin diye yapılmış bir CPU diye biliyorum?

İyi günler. Ofiste kullanılmak üzere, bir defa açıldıktan sonra asla kapanmayacak ve Online kalacak bir PC'ye ihtiyacım var. Kullanılacak programlar ve istekler:
  • AutoCAD
  • Office programları
  • Hafif sayılabilecek özel yazılım
Ekte PDF formatında bazı parçaları bir araya getirdim. İşlemci ve anakart için ram tercihimde uyuyumluluk konusunda isabetli tercih yaptığımı zannediyorum. İnceleyip fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim.
Screenshot_2020-02-25-22-45-49-304_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-02-25-22-45-49-304_com.android.chrome.jpg

Bunu bu şekilde alabilirsiniz. HDD ve Wi-Fi adaptörü bütçeye sığmadı ama çok daha iyi bir sistem oldu.

Niye ekran kartı eklemediniz ki Vega CPU'lar sonradan ekran kartı alacak olan kişiler idare etsin diye yapılmış bir CPU diye biliyorum?
Ekran kartını gerektirecek bir işlem yapılmayacağından tercih etmedim. Çok basit işler için kullanılacağından bir grafik performansına ihtiyacım olmayacak. Lakin süreçte gerekliliğini hissedersem ikinci el piyasasından değerlendiririm.
Peki bir ekran kartı olmadan bu işlemci ile işimi göremez miyim?

Ekran kartını gerektirecek bir işlem yapılmayacağından tercih etmedim. Çok basit işler için kullanılacağından bir grafik performansına ihtiyacım olmayacak. Lakin süreçte gerekliliğini hissedersem ikinci el piyasasından değerlendiririm.
Peki bir ekran kartı olmadan bu işlemci ile işimi göremez miyim?
Görürsün iyi bir grafik birimi var çünkü ama Superior Bronze Webtekno onu al derim ekran kartı+işlemci çok rahat ve kasmayan bir sistem.

Eki Görüntüle 506257Eki Görüntüle 506257
Bunu bu şekilde alabilirsiniz. HDD ve Wi-Fi adaptörü bütçeye sığmadı ama çok daha iyi bir sistem oldu.
Lakin benim ekran kartına ihtiyacım yok çünkü bilgisayarda kesinlikle oyun oynanmayacak. Hdd ise formalite icabı, belki lazım olur diye var.
Monitörü ise yanlış seçmişim; AOC 27" 27B1H 60Hz 7ms VGA HDMI IPS FHD Monitör | ITOPYA Bunu almak isterim.
Tekrar ifade etme gereği hissediyorum, kesinlikle oyun oynanmayacak ve sadece işlemciden faydalanacak programlar kullanılacak.

Lakin benim ekran kartına ihtiyacım yok çünkü bilgisayarda kesinlikle oyun oynanmayacak. Hdd ise formalite icabı, belki lazım olur diye var.
Monitörü ise yanlış seçmişim; AOC 27" 27B1H 60Hz 7ms VGA HDMI IPS FHD Monitör | ITOPYA Bunu almak isterim.
Tekrar ifade etme gereği hissediyorum, kesinlikle oyun oynanmayacak ve sadece işlemciden faydalanacak programlar kullanılacak.
APU sistemlerin işlemci kısmı da genelde pek güçlü olmaz. R5 1600 ve ucuz bir ekran kartı alırsanız işlemciden yüzde 50-60 daha fazla verim alırsınız. Ekran kartının lazım olmadığını biliyorum ama en ucuz bu vardı 😀

İşlemci:
Ram (APU sistemlerde ram en büyük etkendir.)
Anakart
SSD
Kasa

Son düzenleme:
Sizin için daha mantıklı bir sistem buldum.
Bu sistemde SSD modelini 256GB Adata M2 yapın. Üstüne herhangi bir siteden ya da 2. elden bulabildiğiniz en ucuz ekran kartını alın. Bir de HDD, Monitör ve Wİ-Fİ adaptörünü al. 4000TL altına gelir.

İtopya pahalı bir firmadır, sistemi kendiniz toplayabilecekseniz farklı firmalardan uygun fiyat paylaşılsın. Kendiniz toplayamazsanız en azından Sinerjiden sistem toplayın, genel olarak itopyadan daha uygundur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı