Ofiste kullanılmak üzere 4000 TL'ye PC

Bütçe
4000
İtopya pahalı bir firmadır, sistemi kendiniz toplayabilecekseniz farklı firmalardan uygun fiyat paylaşılsın. Kendiniz toplayamazsanız en azından Sinerjiden sistem toplayın, genel olarak itopyadan daha uygundur.
Şirkete fatura edeceğim için fiziksel bir mağazasının olmasına dikkat ettim. Vatandan ucuzdur diyerek itopya'yı tercih ettim.

Şu şekilde bir cihaz toplamanız daha iyi olackatır. Bu ekran kartı yerine 50-100 tl'e 2.elden alacağınız bir GPU da işe yarayacaktır. Kesinlikle 4000tl'e r3 lü bir sistem önermiyorum.

Alışveriş öncesi firmayı arayıp şirkete alınacağını nasıl bir prosedür uygulamanız gerektiğini sorarak yine de Sinerjiye bakabilirsiniz. Gerçi Bir liste çıkarmadım genel olarak Sinerji toplam tutarda hep daha uyguna geliyor İtopyadan.

İtopya istiyorsanız şu şekilde bir sistem alınabilir. Yalnız Ekran Kartını 2.elden 100-150 tl gibi bir fiyata alırsanız tamamlanacaktır. 27'' monitör'le de taçlandırdık.

Lakin benim ekran kartına ihtiyacım yok çünkü bilgisayarda kesinlikle oyun oynanmayacak. HDD ise formalite icabı, belki lazım olur diye var.
Monitörü ise yanlış seçmişim; AOC 27" 27B1H 60Hz 7ms VGA HDMI IPS FHD Monitör | ITOPYA bunu almak isterim.
Tekrar ifade etme gereği hissediyorum, kesinlikle oyun oynanmayacak ve sadece işlemciden faydalanacak programlar kullanılacak.

Hocam ekran kartı vs gerekmiyecek ise neden 4000TL bütçe ayırdınız?

Sanırım şu şekilde yaparsam fiyat performans açısından bayağı optimize edilmiş oluyor sistem. Toplam tutar ise ‭3.606,1‬ TL oluyor. Sadece hazır sistemdeki ram biraz huzursuz etti o kadar.

Ekran Görüntüsü (64).png

Ekran Görüntüsü (65).png

İşlemci konusunda gerçektende haklısınız, şu halde fiyat pek değişmezken (Hdd güncel sistemde yok. Ram farkı da fiyatı azıcık oynatıyor.) işlemci performansı 85% artıyor. 300-400 TL bandında ikinci el yahut düşük model sıfır ekran kartı bulabilirim.

Ben yinede sinerjiden sizin listeyi örnek olsun diye ekleyim. Hem ağ adaptörü listeye dahilmiydi emin olamadım hemde eklediğim ürünün doğru olup olmadığını. 150 TL gibi bir fark çıkıyor, akmasada damlar.
Fiyat karşılaştırması için eklendi alınması gereken doğru sistem midir yorumlara göre bakarsınız.

İtopya
ito.jpg

Sinerji
xxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg

Sanırım şu şekilde yaparsam fiyat performans açısından bayağı optimize edilmiş oluyor sistem. Toplam tutar ise ‭3.606,1‬ TL oluyor. Sadece hazır sistemdeki ram biraz huzursuz etti o kadar.

Eki Görüntüle 506303
Eki Görüntüle 506304
İşlemci konusunda gerçektende haklısınız, şu halde fiyat pek değişmezken (Hdd güncel sistemde yok. Ram farkı da fiyatı azıcık oynatıyor.) işlemci performansı 85% artıyor. 300-400 TL bandında ikinci el yahut düşük model sıfır ekran kartı bulabilirim.
Az önce yanlış bakmadıysam Teknobiyotikten paylaşılan sistemde ekran kartı yoktu. Fakat Ryzen 1600 dahili bir ekran kartı barındırmaz. Yani harici bir ekran kartı almak zorunda kalacaksınız.

Hocam ekran kartı vs gerekmiyecek ise neden 4000TL bütçe ayırdınız?
Monitör, wi-fi adaptörü dahil olarak 4000 TL bütçe ayırdım, reelde 2800-3000 lira bütçe sadece kasaya ayrılmış oluyor. Sanırım sahibinden gibi sitelerden 2. el ekran kartı bakarak kafada soru işareti bırakmayacağım.
Ben yinede sinerjiden sizin listeyi örnek olsun diye ekleyim. Hem ağ adaptörü listeye dahilmiydi emin olamadım hemde eklediğim ürünün doğru olup olmadığını. 150 TL gibi bir fark çıkıyor, akmasada damlar.
Fiyat karşılaştırması için eklendi alınması gereken doğru sistem midir yorumlara göre bakarsınız.

İtopya
Eki Görüntüle 506308

Sinerji
Eki Görüntüle 506307

Az önce yanlış bakmadıysam Teknobiyotikten paylaşılan sistemde ekran kartı yoktu. Fakat Ryzen 1600 dahili bir ekran kartı barındırmaz. Yani harici bir ekran kartı almak zorunda kalacaksınız.
O sistemi Ryzen 5 2600 olrak 100 TL fark ile güncelledim, birde kasa ile gelecek olan 500W güç kaynağı sanki yeter gibi. Arkadaşımdan şu iki ekran kartını alıp birisini kullanacağım. Ekran kartı el altında olmuş oldu. Belki Ryzen 5 3600'e yükseltme şansım olur fakat 400 TL fark vererek bunu başarabilir miyim? Bilmiyorum.
fd765765-0000-4199-8aab-7230acd3ea3a.jpg

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 506303
Eki Görüntüle 506304
Ekran kartındaki amaç sadece ekrana görüntü vermesi ve video oynatması ise şu model işini görür. Artan parayla da sistemin işlemcisi 2600X yapılabilir. Yok biraz daha iyi bir kart olsun dersen 300-400TL bandına 2. elde GT 1030 bulmaya çalış.
Monitör, wi-fi adaptörü dahil olarak 4000 TL bütçe ayırdım, reelde 2800-3000 lira bütçe sadece kasaya ayrılmış oluyor. Sanırım sahibinden gibi sitelerden 2. el ekran kartı bakarak kafada soru işareti bırakmayacağım.

O sistemi Ryzen 5 2600 olrak 100 TL fark ile güncelledim, birde kasa ile gelecek olan 500W güç kaynağı sanki yeter gibi. Arkadaşımdan şu iki ekran kartını alıp birisini kullanacağım. Ekran kartı el altında olmuş oldu. Belki Ryzen 5 3600'e yükseltme şansım olur fakat 400 TL fark vererek bunu başarabilir miyim? Bilmiyorum.
Eki Görüntüle 506315
Bunları bedava alabiliyorsan tabi bunları al 😀

Eki Görüntüle 506315
Bütçeyi biraz aşabilir ama şu sistemde şunları yaparsan da baya iyi oluyor.
İşlemci: R7 2700X (Çoklu çekirdekte R5 3600X civarı performansı var.)
RAM: En ucuz olan 2X8GB seçenek
SSD: 256GB M2 modeli

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı