Ofiste kullanılmak üzere 4000 TL'ye PC

Bütçe
4000
Şimdi şöyle bir oynama yaptım bu site üzerinde;
Ekran Görüntüsü (67).png

Bu fiyatın üzerine 1.190,96 TL olan Monitör ve Wi-Fi adaptörünü de ekler isek: ‭4.294,24‬ TL ile eksiksiz olarak sistem tamamlanmış oluyor herhalde?
Ryzen 7 2700x + stok soğutucu, ilk baştaki sistemden alabileceğim işlemci performansını sanırsam 3'e katlıyor. Güç kaynağını, Ram'i birde mevcut ssd'yi M.2 olacak şekilde yüksettim. Ne dersiniz? Oldu gibi mi? Bence oldu gibi.

Eki Görüntüle 506316
Bu fiyatın üzerine 1.190,96 TL olan Monitör ve Wi-Fi adaptörünü de ekler isek: ‭4.294,24‬ TL ile eksiksiz olarak sistem tamamlanmış oluyor herhalde?
Ryzen 7 2700x + stok soğutucu, ilk baştaki sistemden alabileceğim işlemci performansını sanırsam 3'e katlıyor. Güç kaynağını, Ram'i birde mevcut ssd'yi M.2 olacak şekilde yüksettim. Ne dersiniz? Oldu gibi mi? Bence oldu gibi.
Bence de gayet güzel olmuş. Sadece PSU yükseltip boşuna +100TL vermeyin. Kasanın içindeki 500W PSU gayet kaliteli ve yeterli bir model.

Benim son attığımda kasa ve PSU bir tık daha kaliteli gibi. Ona da bakabilirsiniz.

Eki Görüntüle 506316
Olmuş ve iyi duruyor fakat bu isler için Workstation sistemler tavsiye edilir genelde, bütçenize uygun Workstation bilgisayarlar nasıl bilmiyorum fakat onlara da bir göz gezdirirseniz iyi olur.
(Kullanılacağı ise göre sistem gayet iyi olmuş bence)

Evet. Tavsiyeleriniz ve yol göstermeniz üzerine biraz daha araştırma yaparak en son mesajımda belirttiğim sistemi Teknobiyotik üzerinden minik bir iki değişiklik (Hdmi kablo+ 3 fan.) yaptıktan sonra sipariş ettim. Siparişi verdikten 2-3 saat sonra ürünler kargolandı ve akabindeki gün öğlen elime ulaştı, arkadaşımın ekran kartını getirmesinden çok daha kısa sürdü ki siparişi verirken anlaştık lakin 3. günde anca denk geleceğiz gibi. Öte yandan, itopyadan vermiş olduğum 2 monitör ve bir Wi-Fi adaptörü hala kargoya verilmemiş durumda. Sanırım bu örnek ile beraber biraz hizmet kalitesini görmüş oluyoruz. 9 ay önce 14k'lık sistemi itopyada toplattıktan sonra demonte aldırma ve alma kararı vermiştim. En kısa zamanda son durum güncellemesi de yaparak tekrar sizlere teşekkürlerimi sunacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı