OFW PS3'ü CFW'ye Çevirmek

koray07jet

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Beyler kuzenimde bir PS3var eskiden CFW'ydi. (Gözümle gördüm).

Şimdi PS3'cüye götürmüş o da PS3'ü OFW yapıp klon oyun yüklemiş.

Ben şuanda OFW olan PS3'ü nasıl CFW'ye çevirebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahahahahahahaha.
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:.
O PS3'ü götürüp tekrar kırdırmanız gerek. Yani Downgrade yapılması gerek. Artık onu CFW'ye çeviremezsiniz. Yapacak birşey yok.

PC'den indirip multiMAN'a nasıl oyun atamadınız da konsolcuya götürüp verdiniz ?

4.81 multiman var. Versiyon 4.81 ise yükleyebilirsiniz. Ps3 update dosyası falan tam hatırlamıyorum indirin internetten bulursun. Usb belleğe atıp halledebilirsin. Önceden multiman gördüm diyorsan sıkıntı yok. Versiyonu cech 2000 ya da 2500 harici yüklenmiyor

4.81 multiman var. Versiyon 4.81 ise yükleyebilirsiniz. Ps3 update dosyası falan tam hatırlamıyorum indirin internetten bulursun. Usb belleğe atıp halledebilirsin. Önceden multiman gördüm diyorsan sıkıntı yok. Versiyonu cech 2000 ya da 2500 harici yüklenmiyor

CFW kurmak icin surumun 3.55 yada daha az olmak zorunda. Cunki 3.55 versiyonunda bulunan bir acik ile CFW kuruluyor. (Daha fazla bilgi istersen tikla.)

Neyse. 3.55 OFW yaptiktan sonra 3.55 CFW kuruluyor. Daha sonra 4.81 CFW'ye guncelleniyor. MultiMAN 4.81 kurulacak.

Ama suan 3.55'ten daha yuksek bir surumde. Yani ilk once E3 Flasher ile 3.55 OFW yuklenmek zorunda PS3'e. E3 olmadan kiramazsiniz. Surumun 3.55'ten dusuk olmak zorunda.

Yani oldukca basitce anlattim. Adim adim yazdim. Suan arkadas illegal kullanmak isterse gidecek pasa pasa 100 lira verip downgrade ettirmek zorunda.

Downgrade ettirmeniz gerek. Konsol servisleri ortalama 80-100 TL'ye yapıyorlar. OFW Şekilde klon yüklemiş ise,süper slim'lerde oyun yükleme sistemi ile yapmıştır eğer online oynamayı seviyorsanız klon oyun sistemine devam edebilirsiniz.

Maalesef o şekilde olmuyor. OFW'ye dönmüş cihazda tekrar'dan 3.55 sürümųne geri dönülüp o şekilde CFW ve multiMAN'ın yüklenmesi gerek.

Sizin makina icin yeni yontem gelistirildi. E3 Flasher'a gerek duymadan PS3 kendini CFW'ye ceviriyor. Ama 4.81 OFW kurulu olmasi gerek. 4.82 den emin degilim ama son guncellemeyi yapmadiysan 4.81 de isen makinan kiriliyor. Yabanci PS3 Hack forumlarina bakarsan yontem yaziyor.

Eğer surumu 4.82 ıse flashex dosyası ındırıp yapabılıyosunuz youtube da var ama 4.83 ler yapamıyor sanırım bende beklıyorum ınternetden guncellendı ve oyuzden olmuyo yanı bu da zamanla 4.82 de yapıldıgı gıbı bunda da yapılır

konuyu hortlatacam arkadaslar. fat kasa 4.84 yuklu makinam var. kırılmamıs. buna bilgisayardan nasıl oyun atabilirim.? orjinal oyun almam sartmı? kırmadan oyun atma mumkunmu?. fabrika çıkısı 2.16... internetten indirdiğim oyunları pkg ye cevirip atabilirmiyim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı