Çözüldü Oğlanların babadan uzun olduğu doğru mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EZMAN01

Hectopat
Yer
Evim
Daha fazla  
Oğlan çocuklarının babadan uzun olduğu kesin bir gerçek midir? Ve ben arkadaşlarımdan kısayım ergenlikte onları geçme ihtimalim var mı? Bu iki soruya cevap verirseniz sevinirim.

Ben ergenliğe kadar 159 dum. Ergenlikte 185'e kadar geldim. Babam 178 geçtim. Küçük kardeslerimde keza aynı şekilde onlarda kısaydı. Küçük kardeşlerim babamı bırak ergenlikte beni de geçtiler. Birisi 187 birisi 188. Tamamen genle alakali. Benim amcamlar, dayimlar, vs akrabada erkek kısmı genel olarak uzun. Kuzenim 196 mesela. Bu kadar kafaya takma uzarsin :).

Babadan uzun olabileceğin gibi kısada olabilirsin. Bunu belirleyen şey genetiktir.

Babamın boyu 175cm, ben 168cm, kardeşim 180cm.

Kardeşim benden 2 yaş küçük, aynı bisikleti, aynı sofrayı, aynı arkadaşları paylaştık ama gelin görün aramızda ciddi fark var.

Genetik olarak ne kodlandıysa ondan öteye geçemezsiniz. Spor yapmak ve dengeli beslenmenin elbet faydası vardır ama belirli kanunlarında önüne geçemiyorsunuz.

Sosyalde boy konuları çok fazla açılmaya başlandı, nedir bu boy takıntınız? Ayrıca biz nereden bilelim senin boyunun uzayacağını?

Dur bi' halledeyim.

2a94ff8d-65c5-4da5-9bcf-09282f79a979-m-thumb.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı