OKB'yi yenmek

Zleh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kars Kafkasya
Yaklaşık 1.5 yıldır tedavi gördüm ve ağır ilaçlar aldım ve sonunda kurtuldum. Önce kendim bıraktım ilaçları yani hemen değil önce 2 günde 1 falan aldım öyle öyle bıraktım, sonra hastaneye gittiğimde bunları söyledim ve ilaç yazmadı, ilaç içmeden 2 ay sonra yine gel dedi, bu sefer yine takıntıların yoksa tam emin oluruz bittiğinden dediler. Öncelikle bir anda bırakma gibi durumum oldu. Siz siz olun bir anda bırakmayın. 1 ay falan zor kendime geldim.

Yaklaşık 1.5 yıldır tedavi gördüm ve ağır ilaçlar aldım ve sonunda kurtuldum. Önce kendim bıraktım ilaçları yani hemen değil önce 2 günde 1 falan aldım öyle öyle bıraktım, sonra hastaneye gittiğimde bunları söyledim ve ilaç yazmadı, ilaç içmeden 2 ay sonra yine gel dedi, bu sefer yine takıntıların yoksa tam emin oluruz bittiğinden dediler. Öncelikle bir anda bırakma gibi durumum oldu. Siz siz olun bir anda bırakmayın. 1 ay falan zor kendime geldim.
Hocam bendede var ama ben hala psikologa gitmedim ama gideceğim nasıl ilaçlar veriyorlar ve sizce psikolog'a gitmeden kurtulabilir miyim?

Hocam bende de var ama ben hala psikologa gitmedim ama gideceğim nasıl ilaçlar veriyorlar ve sizce Psikolog'a gitmeden kurtulabilir miyim?
İlaçlar çok önemli diyebilirim, mesela prozac verirler size durumunuz çok ağır değilse, ağır ise abilify de verirler ama bu çok ağırdır. İlaçsız geçer mi çok zor gitmenizi öneririm. Korkulacak bir şey değil sonuçta. Ve bir de bu hastalıktan kurtulmak için ilaç kadar sizin de gayret göstermeniz lazım.

Geri
Yukarı