OKKB'ye ne iyi gelir?

@Hollanda hayranı aklıma gelen düşünceler daha baskın olduğu için maalesef o anda mantıklı düşünülmüyor.
Anladım dostum yaşın küçükse zamana bırak derim mesela ben 14 - 15 yaşlarımda çok güçsüz hissederdim bu takıntı bakımından 17 yaşıma geldim daha boş verici bir insan olunca anlıyor insan takıntının ne kadar saçma olduğunu. Sana önerim hiçbir şey yapamıyorsan güçlü durmaya çalış bir gün yeneceksin unutma bu hastalığı ömür boyu olanlar da var mı var, ama sen güçlü olmazsan sana kimse ya kalk şu takıntıdan kurtul diye yalvarmaz ve yardım da etmez (ailen dışında) onun için kendini sev değerli gör kafana takma hayatı dilediğin gibi yaşa hayaller kur.

Dostum merhaba. 10 senedir OKB hastasıyım ve tedavi görüyorum. Merak ettiklerini detaylıca sorarsan ben de detaylıca anlatabilirim. Discord'un varsa oradan da konuşabiliriz.

@Zleh OKB kesinlikle zamana bıraklıması gereken bir hastalık değildir. Tedavi olmayan hastalarda genellikle hastalıkta tekrarlama gözlenir. Serotonin dengesizliğinden kaynaklandığı için, anksiyete, depresyon gibi hastalıkları ateşleyebilir. Ayrıca ileri düzeylerde ise hayat kalitesini ciddi şekilde düşürür. Herkesin bünyesi aynı değil, herkes kolay şekilde yenemeyebilir.

Ama OKB kesinlikle tedavi edilebilebilir, kontrol altına alınabilir bir hastalıktır dostum için rahat olsun :)

Dostum merhaba. 10 senedir OKB hastasıyım ve tedavi görüyorum. Merak ettiklerini detaylıca sorarsan ben de detaylıca anlatabilirim. Discord'un varsa oradan da konuşabiliriz.

@Zleh OKB kesinlikle zamana bıraklıması gereken bir hastalık değildir. Tedavi olmayan hastalarda genellikle hastalıkta tekrarlama gözlenir. Serotonin dengesizliğinden kaynaklandığı için, anksiyete, depresyon gibi hastalıkları ateşleyebilir. Ayrıca ileri düzeylerde ise hayat kalitesini ciddi şekilde düşürür. Herkesin bünyesi aynı değil, herkes kolay şekilde yenemeyebilir.

Ama OKB kesinlikle tedavi edilebilebilir, kontrol altına alınabilir bir hastalıktır dostum için rahat olsun :)
10 senedir OKB hastasıyım ve tedavi görüyorum dedikten sonra "Ama OKB kesinlikle tedavi edilebilebilir, kontrol altına alınabilir" demen çok ironik geldi. 10 senedir kontrol altına alabildiniz mi, yada 10 sene süren bi tedaviye tedavi edildi diyebilir misiniz? İlk yazdıklarınızdan sonra en son yazdıklarınız hiç ikna edici gelmiyor bu sorunu yaşayanlara bilin istedim. Yanlış yoldan doğru köye ulaşılmaz. Terapisiz ilaçla 10 sene olur 30 sene tedavi görüyorum adı altında yaşar gidersiniz.

@ExpentoLeviosa Dostum 2 aydır tedavi görüyorum. Yanlış anlatım olmuş. Genellikle hastalar 5-10 sene içinde özgüvenini toplayıp tedaviye başlayabiliyor. Benim ikini ayım, tedavi muhtemelen 6 ay sürecek ;)
İşin güzel tarafı da, bir kez tedavi olunca ömür boyu tekrarlama riski oldukça düşüyor -bilişsel davranışçı terapi ile birlikte. 10 senelik tedaviye tedavi diyecek kadar bilgisiz değilim herhalde. Umarım bu gergin mesajına cevap olmuştur :)

Son düzenleme:

Discordum sixin#9865

Geri
Yukarı