Okul arkadaşlarımdan sıkıldım

eGG54

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba 11. sınıf oldum ve ilk başta iyi anlaştığım okul arkadaşlarımdan iyice sıkılmaya başladım. 9'da asosyal olduğum için 10. sınıfta tanışmıştım çoğuyla. 11'de daha iyi gider diye düşünmüştüm ama tam tersi oldu. Sürekli benimle alay edip benimle alakalı cinsel şakalar yapmaya başladılar. Ben onları uyarınca 'alınganın tekisin' 'şaka yapıyoruz ufak bir şakayı kaldıramıyor musun' gibi şeyler diyorlar bana. 3 aydır falan yapıyorlar bunu artık sabrımda taşmak üzere okul değiştirmeyi bile düşünüyorum. İyice bunaldım hayattan bunlar yüzünden. :(

Dostum onlar sana bahsettiğin türden şakalar yaptığında sadece gerçekten ciddi bir şekilde onlara bakıp kafanı salla ve başka bir tepki verme bir süre sonra yapatıklarının komik olmadığını anlarlar anlamasalar bile yapmaktan sıkılırlar ve o gruplada arana bir mesafe koyki senle muhatap olmasınlar

Dostum onlar sana bahsettiğin türden şakalar yaptığında sadece gerçekten ciddi bir şekilde onlara bakıp kafanı salla ve başka bir tepki verme bir süre sonra yapatıklarının komik olmadığını anlarlar anlamasalar bile yapmaktan sıkılırlar ve o gruplada arana bir mesafe koyki senle muhatap olmasınlar
Mutlaka deneyeceğim. Cevabın için teşekkür ederim

Ciddiye alma ve onlara ciddiye almadığını belli et hatta tepki vermene bile gerek yok. Bazen en iyi cevap susmak olabiliyor, onlar da bunu yapmaktan zamanla sıkılırlar. Canını sıkma dostum bunlar gelip geçici şeyler.

Bu durumun aynısını bende yaşıyordum geçen hafta sınıfımı değiştirdim.

Eğer çok canını sıkıyorlarsa sınıfını değiştirmek iyi bir çözüm olabilir.

Şöyle saçma "manipülasyon" tekniklerine inanma. Ya şakalarına gül ya da uzak dur, böyle şeyler yaparsan daha büyük alay konusu olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı