Okul beni mahvetti

Ne sağlık, ne düzen, ne gezme tozma kaldı. Sabahın köründe uyanıyorum yemek yiyesim yok, yemek yemeden okula gidiyorum. Okulda da yiyecekler 15-20 TL (özel okuldan kaynaklı olabilir) alasım gelmiyor. Sabahları hiç yemek yemiyorum sadece akşam yemeği yiyorum. 2 km yol her gün git gel yürüyorum neticede eve gelince yorgun oluyorum yemek yapasım gelmiyor. Sonra gidip yemek sipariş veriyorum daha masrafa giriyorum. Paramız var ama cimri insan değilim sadece para harcamayı sevmiyorum.
Maalesef sistem bu şekilde işliyor, dünyanın her yanında bütün öğrenciler sizin gibi aslında ve bence okul tamamen zaman kaybı. Ya açık liseye geçip kodlama gibi ilgi duyduğun alana deli gibi gömülüp kendini çok geliştireceksin ve üniversiteye ihtiyacın bile olmayacak (gene de 1 sene falan hazırlık yapıp üniversite gidebilirsin yani sorun olmaz.) Veya açıktan deli gibi derslere asılıp çok iyi bir üniversiteye gideceksiniz. Lise tamamen zaman kaybı. Bireysel çalışmak her zaman daha verimli olmuştur ve okulda şöyle bir sorun var, çok gereksiz dersler bulunuyor ve çoğu hoca internetteki hocalar kadar iyi anlatamıyor. Ayrıca örnek veriyorum 11. sınıfsın sayısal okumana rağmen 5 saat edebiyat ve müzik/görsel gibi saçma sapan dersler de var. Haftada 40 Saat okula gidip toplam 18 saat sınavda çözeceğiniz dersleri göreceksiniz diğer dersler sınavda işinize yaramayacak sayısal iseniz.

Size verebileceğimiz tek tavsiye yemek yapmanız veya ufakta olsa ekmek arası gibi bir şeyler yapın demek olur. Okula gidiş için bisiklet veya otobüs kullanabilirsiniz. Pek uzun bir mesafe gitmiyorsunuz, yürüyerek gitmeye devam da edebilirsiniz. Aslında ne tavsiye istediğinizi anlamadım, düşünmeden bile çözüm üretilecek şeyler bunlar.

Konuyu hortlatıyorum. Arkadaş yüzde yüz haklı. Sabahın 8'ine ders koymak nedir kardeşim? Başlat 9 da bitir 2 de. Ne kahvaltı kaldı, ne adam gibi yemek kaldı. Kantinde bardak kadar içi boş tost olmuş 35TL. Evden getirin diyorsunuzda nereye kadar evden? Ayrıca 8 ay boyunca ekmek arası mı yiyeceğim?

Geri
Yukarı