Okul bilgilerimizi özel okula vermiş

Kardeşim elinde kanıt olmadan kimseyi suçlayamazsın. Üstüne bir de okulda problem yaşarsın düşük not vs vs. Hocaların kıllık yapar. Eline bir şey geçmez. Okul neden yapmasın diye sormuşsun. Benim saydıklarım neden yapmasın?
Bilader troll müsün? Arkadaşlarım neden paylaşsın? Öğretmenler neden paylaşsın? Ama okul yöntemi paylaşır.

Peki tamam dostlar, bir şekilde kanıt bulup şikayet edeceğim. Gelişmeleri buraya yazarım.

Merhabalar,

Dün bir özel Okul'dan arandık. "xxx xxxxxx velisi misiniz?" dediler. Biz ise "evet" dedik. "özel okul düşünür müsünüz?" dediler.

Bu okul bizim numaramızı nereden aldı tahmin edin, tabii ki okulum. Okulum hakkında bir şikayette bulunabilir miyim? Eğer edebilirsem, anonim olmam mümkün mü?

Bence bilgilerimizi, paylaşmak yasal değil. Çok fena sinir oldum.

Sanki tuvalet kenarına yazılan numara gibi ben olsam şikayet ederdim ve peşini bırakmazdım.

Bilader troll müsün? Arkadaşlarım neden paylaşsın? Öğretmenler neden paylaşsın? Ama okul yöntemi paylaşır.
Troll falan değilim. 'Bilader'in hiç değilim. Önce bir konuşmana dikkat et. Arkadaşının bir tanıdığı özel kurumda yönetici ise paylaşması mümkün. Aynı şey öğretmenlerin için de geçerli bir arkadaşları ile komisyonlu çalışıyor olabilirler. Mümkün yani. Okul yaptıysa bile bunu kanıtlamadan işlem yapamazsınız zaten. Başınızın ağrıdığı ile kalırsınız.

Sanki tuvalet kenarına yazılan numara gibi ben olsam şikayet ederdim ve peşini bırakmazdım.
Peşini bırakmayacağım hocam. Teşekkürler. Kanıt bulup şikayet edeceğim.

Troll falan değilim. 'Bilader'in hiç değilim. Önce bir konuşmana dikkat et. Arkadaşının bir tanıdığı özel kurumda yönetici ise paylaşması mümkün. Aynı şey öğretmenlerin için de geçerli bir arkadaşları ile komisyonlu çalışıyor olabilirler. Mümkün yani. Okul yaptıysa bile bunu kanıtlamadan işlem yapamazsınız zaten. Başınızın ağrıdığı ile kalırsınız.
Tamam sağ olun. Özür dilerim üslup için.

(Olay dediğin gibiyse) Özel okul değil de olaya telefon sapıkları olarak bakarsak? Yani özel okul veya dershane diye satın alınıp sonradan kötü insanların eline geçerse bu numaralar ne olacak? Bunun hesabını kim verecek? Allah bilir adres falan da satıyorlardır, bilgisi satılan kişinin başına bir şey gelse hesabını kim verecek? Kimse.

Hocam kim paylaştı o zaman?
Bilmem. Annenin veya babanın bir arkadaşı ya da bir tanıdığın bile olabilir. Devlet dairesinden bilgi paylaşmak görevi kötüye kullanma suçunu doğurur direkt. Bunun için kimse işinden olup hapse girmek istemez dediğim gibi.

Merhabalar,

Dün bir özel Okul'dan arandık. "xxx xxxxxx velisi misiniz?" dediler. Biz ise "evet" dedik. "özel okul düşünür müsünüz?" dediler.

Bu okul bizim numaramızı nereden aldı tahmin edin, tabii ki okulum. Okulum hakkında bir şikayette bulunabilir miyim? Eğer edebilirsem, anonim olmam mümkün mü?

Siz bundan bahsetmişken bir tane dershaneciden bahsedeceğim. Şimdi benim numaramı bulmuşlar. Konuştu işte böyle böyle kapatsınlar diye üniversite düşünmüyorum dedim. Adam beni ikna etmeye çalışıyor. Ailenizle gelin dedi tamam dedim. Adam konum atmış her Allah'in günü beni aramaya başladı yüzsüz gibi. Ameliyata gireceğim beni arıyor. Engelledim her neyse. Baktım hala aramaya çalışıyor. Engellenen aramalar düşüyor. Olay 3 hafta önce oldu. Ardından tekrar aramış engellenen aramalara düşmüş. Sonra aklina gelmiş baska bir numaradan aradı açmadım. Ek olarak ilk aradığında numaramı nasıl buldunuz dedim. Kendisi başka dershanede felan sınava girmişsindir. Oradan almışızdır ortak çalışıyoruz. Dediğiniz gibi okul vermiş olabilir. Aileme de atıyorlar. Bıktım artık.

Merhabalar,

Ama yani bilgilerinizi alt tarafı bir okula vermişler.
Hırsıza dolandırıcıya falan vermediler ya.

Edit : Ama dediklerinizi okudukça anlıyorum bu işin içinde bir iş var.

Yeni konular

Geri
Yukarı