Okul bilgisayarı için en uygun Windows 7 sürümü

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, okulumuzdaki bilgisayarlara yeni Windows 7 kuracağız. İçlerinde Intel Celeron (Tam modeli bilmiyorum. ) işlemci ve 1 GB RAM var. 64 bit destekliyor. İçinde sadece ofis programları (2007 Sürümü) ve belki Visual Studio Code kullanılacak. Bence önemli olan az RAM ve işlemci yemesi çünkü zaten donanım çok zayıf. Sizce en uygun W7 sürümü hangisi? Fikirlerinizi bekliyorum.

NOT: Bence en uygunu 64 bit Home Basic sürümü.

NOT 2: Ayrıca sürümlere bu linkten bakıyorum.

Son düzenleme:
Herkese merhaba, okulumuzdaki bilgisayarlara yeni Windows 7 kuracağız. İçlerinde Intel Celeron (tam modeli bilmiyorum. ) İşlemci ve 1 GB RAM var. 64 bit destekliyor. İçinde sadece ofis programları (2007 sürümü) ve belki Visual Studio Code kullanılacak. Bence önemli olan az RAM ve işlemci yemesi çünkü zaten donanım çok zayıf. Sizce en uygun W7 sürümü hangisi? Fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Bence en uygunu 64 bit Home Basic sürümü.

Not 2: Ayrıca sürümlere bu linkten bakıyorum.

Hocam sistemlerinizdeki RAM miktarı çok düşük bence sistemlerinize Linux kurun ama Windows 7 kurmak istiyorsanız en mantıklı seçenek Windows 7 starter.

Nedeni de yazarsanız çok memnun olurum, eklemeyi unutmuşum. Teşekkürler.
En hafif OS çünkü, gereksiz hiç bir şey yok. 3 pencere limiti vardı yanlış hatırlamıyorsam fakat o sistemlerle 3 pencerenin üstüne çıkamaz gibisiniz. 32 bit önermemim temel sebebi ise daha yetkili RAM kullanması. 64 bit'te aynı işlem daha fazla RAM kullanıyor genel olarak. (Temel sebebi 32 bit kodları 64 bite çevirirken araya gereksiz komutların girmesi)

Herkese merhaba, okulumuzdaki bilgisayarlara yeni Windows 7 kuracağız. İçlerinde Intel Celeron (tam modeli bilmiyorum. ) İşlemci ve 1 GB RAM var. 64 bit destekliyor. İçinde sadece ofis programları (2007 sürümü) ve belki Visual Studio Code kullanılacak. Bence önemli olan az RAM ve işlemci yemesi çünkü zaten donanım çok zayıf. Sizce en uygun W7 sürümü hangisi? Fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Bence en uygunu 64 bit Home Basic sürümü.

Not 2: Ayrıca sürümlere bu linkten bakıyorum.

64 bit Windows 7 starter (Visual Studio Code sadece 64 bit sistemde çalışıyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı