Okul bırakılmalı mı?

Adam ekip biçerek artırabilir, ben bundan bahsediyorum sen neden bahsediyorsun?
Diyorum ki, gelecekte emekliliği filan olamaz. Hem okuyup gelişerek Çiftçilik yerine Ziraat Mühendisliği de yapabilir. Böylece mirasa da ihtiyaç duymaz. Servetine servet katar zaten o mirası kullanarak da. Ben bundan bahsediyorum.

Diyorum ki, gelecekte emekliliği filan olamaz. Hem okuyup gelişerek Çiftçilik yerine Ziraat Mühendisliği de yapabilir. Böylece mirasa da ihtiyaç duymaz. Servetine servet katar zaten o mirası kullanarak da. Ben bundan bahsediyorum.
İnşallah kardeşim, Ütopya' nda mutluluklar. Bu arada, emekli olabiliyor çiftçilikten. Öğrenerek yorum yap.

İnşallah kardeşim, Ütopya' nda mutluluklar. Bu arada, emekli olabiliyor çiftçilikten. Öğrenerek yorum yap.
İnsanı cahilliğe sürükleyen kardeşim sana da hayatında başarılar. Gerçi bu şekilde o da mümkün olmaz gibi. Neyse, Türkiye gencinden duyduğum için bu lafları, pek şaşmadım...

Tabii ki de hayır. Sence okul okumadan tarlacı olup maş bile almamak ve saatlerce güneşin altında çalı çırpı falan toplamak mı? Yoksa okulunu doğru düzgün bitirip, başarılı olup ayda 15 bin TL alan bir doktor olmak mı? Cevap belli.

Bu ülkenin tarla da çalışacak adama da ihtiyacı var. Sen onları küçük göremezsin. Onlar olmazsa kim toplayacak kışın soğuğunda pamukları, yazın sıcağında kayısıları ve birçoğu doktordan daha iyi para kazanıyor. Bunu okulu bırakması için demiyorum ama onları küçümseyemezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarım işiyle uğraşıyoruz yaklaşık 500 dekar ektiğimiz tarla var. Bu zamanlar aklımdan çıkmıyor. Acaba okulu bırakıp babamla beraber çalışsam mı?
Açık Öğretimden devam edin, örgün eğitime bu ülkede devam etmek... Para yoksa doğru yola sokmaz. Hevesiniz var ise, babanızla çalışın ama açık okuyun o önemli :)

Bak sen ünüversite hayatını ders çalışmak falan sanıyorsun ama öyle değil üneversite hayatı cennet cennet eğer üniversiteye giden bir akraban varsa onun yanında kal o seni gezdirsin tozdursun bak bakalım okuyor musunun oku muyor musun.
Ama baban işleri iyidir iyi para vardır olabilir ama lise yi garantiye alın üneversite gidebiliyorsanız gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı