Okul mu yoksa work and travel mı?

Work and travel değil de, direk en az 4 senelik vize almaya çalış özel okul ile sonra vizeyi uzat yanlış bilmiyorsam resmi olarak toplam 5 sene Amerika'da kalırsan oturum izni veriyorlar.

(Ama çok para haberin olsun. On binlerce lira.)

Parayı zaten orada kazanır. Vize işini çocuk oyuncaği sanıyorsun herhalde. Neyse dostum bu arkadaşı pek kale alma.

Tabi orada iş bulup kalırım demek için de gitmeden önce imzaladığın sözleşmeyi iyice okuman gerekir... :)

Work and Travel'ın eğitim ile ne alakası var? Wt gezmek ve para kazanmak için oluşturulmuş bir olay bu sizi eğitmez sadece ucuz işçi yapar. Eğer ben wt ile gider bir şekilde orada tutunurum kendimi oraya kalıcı olarak atarım diyorsanız karşılaştırma o zaman biraz mantıklı olabilir fakat bu da çok düşük bir ihtimal. Eğitim dediğiniz gibi kötü olabilir ama şunu da bilmek gerekir artık eğitim sadece üniversite ile olan bir şey de değil.

Work and Travel'ın eğitim ile ne alakası var? Wt gezmek ve para kazanmak için oluşturulmuş bir olay bu sizi eğitmez sadece ucuz işçi yapar. Eğer ben wt ile gider bir şekilde orada tutunurum kendimi oraya kalıcı olarak atarım diyorsanız karşılaştırma o zaman biraz mantıklı olabilir fakat bu da çok düşük bir ihtimal. Eğitim dediğiniz gibi kötü olabilir ama şunu dabilmek gerekir artık eğitim sadece üniversite ile olan bir şey de değil.

Hocam yanlış anlamayınd şu anda Türkiye'de bir mühendis ortalama 10 bin lira maaş alıyor, ABD gibi ülkelerde normal gelirli insanlar 1.9 ile 2.2 bin dolar bir gelire sahip, bunu para çevirerek anlatmak yanlış olur ama şu anda mühendis olanların alım gücü yurt dışında ortalama bir kişinin alım gücüyle neredeyse aynı, Türkiye'de mühendisin belki alım gücü birazcık daha fazla olabilir o da birazcık yani ben bu kadar yıl çalışıp okumuşum mühendis olmuşum diyelim ben o zaman neden yurt dışında ortalama birisinin alım gücüne benzer bir alım gücüne sahibimki?

Hocam yanlış anlamayınd şu anda Türkiye'de bir mühendis ortalama 10 bin lira maaş alıyor, ABD gibi ülkelerde normal gelirli insanlar 1.9 ile 2.2 bin dolar bir gelire sahip, bunu para çevirerek anlatmak yanlış olur ama şu anda mühendis olanların alım gücü yurt dışında ortalama bir kişinin alım gücüyle neredeyse aynı, Türkiye'de mühendisin belki alım gücü birazcık daha fazla olabilir o da birazcık yani ben bu kadar yıl çalışıp okumuşum mühendis olmuşum diyelim ben o zaman neden yurt dışında ortalama birisinin alım gücüne benzer bir alım gücüne sahibimki?

Hocam bu konuda haklısınız ve bu durumda da tek bir çıkış noktası var eğer mühendisliğiniz remote çalışabilmenize imkan sağlıyorsa Türkiye'den Amerika için çalışmak bunun dışında maalesef yapabilecek pek bir şey yok. Coğrafya kaderdir.

Parayı zaten orada kazanır. Vize işini çocuk oyuncaği sanıyorsun herhalde. Neyse dostum bu arkadaşı pek kale alma.
Parayı zaten orada kazanır dedikten sonrasını okumadım. Bankada para göstermeden istediğin programa gir istediğin vizeye başvur bankada paran yoksa amerikaya falan gidemezsin güvencen olmalı.

(merhaba konsolos amca ben şey ben amerikaya gidicem de şey param yok ama orada kazanıcam haberiniz olsun he bide param pasaporta yetti buyurun bide özel okula gidicem ama beleşe alıcaklar babamın hayrına hı hı aynen teşekkürler fiyuu melih uçağımız kalkıyor yey)

Parayı zaten orada kazanır dedikten sonrasını okumadım. Bankada para göstermeden istediğin programa gir istediğin vizeye başvur bankada paran yoksa Amerika'ya falan gidemezsin güvencen olmalı.

(Merhaba konsolos amca ben şey ben Amerika'ya gidicem de şey param yok ama orada kazanıcam haberiniz olsun he bir de param pasaporta yetti buyurun bir de özel okula gidicem ama beleşe alacaklar babamın hayrına hı hı aynen teşekkürler fiyuu melih uçağımız kalkıyor yey)

Kardeşim benim madem para göstermeden vizeye başvuru yapılmıyor neden 4 yıllık vizeye başvur derken bunu belirtmedin? Kendinle çelişiyorsun üstüne üstlük bir bilgin yok.

Kardeşim benim madem para göstermeden vizeye başvuru yapılmıyor neden 4 yıllık vizeye başvur derken bunu belirtmedin? Kendinle çelişiyorsun üstüne üstlük bir bilgin yok.
"(Ama çok para haberin olsun. On binlerce lira.)"

Konudan çıkıp cihazını kapatıp en yakın zamanda göz doktoru ya da bir Türkçe/Edebiyat öğretmenine danışmanı öneriyorum/rica ediyorum...

Sülalemizden 3 4 aile orada. Kimisi yatırımcı vizesi kimisi Green Card kimisi özel okul ile gitti.

Hmm anlıyorum. Babam 6 sene yaşadı. Ben gittim halam gitti. Ve babamın bütün çocukluk arkadaşları orada. Kaç arkadaşının oğlu gitti, üstüne ben gittim. Benim arkadaşlarım gitti. Orada iş sahibi olan, gezmeye giden okuyan arkadaşlarum ve tanıdıklarım var. Sülelen gitmiş oraya ama daha vize konusunda bile yanlış bilgi vermişsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı