Okul mu yoksa work and travel mı?

Ryuguji Ken

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar son dönemlerde aklımı bu konu dışında bir şey için kullanmıyorum. Çok ikilemde kalıyorum Türkiye'deki sistem ile okumak mı yoksa work and travel için Amerika'ya gitmek mi? Son dönemlerde ülkemize olan güvenim kalmadı gerek adalet olsun gerek ekonomi olsun birçok konuda zor şartlardayız ne yapılmalı nasıl iyi bir hayat yaşarım hayatımı bu sefil ülkede çürütmek istemiyorum önerileriniz var mı?

Work and travel için öncelikle öğrenci olma şartı arandığını ve belirli süreli bir uygulama olduğunu bilmeni isterim. Eninde sonunda buraya döneceksin. Durumun buna elverişli ise tabiki de gitmeni öneririm. Ama ilerisini planlayıp öyle hareket etmelisin.
Merhabalar son dönemlerde aklımı bu konu dışında bir şey için kullanmıyorum. Çok ikilemde kalıyorum Türkiye'deki sistem ile okumak mı yoksa work and travel için Amerika'ya gitmek mi? Son dönemlerde ülkemize olan güvenim kalmadı gerek adalet olsun gerek ekonomi olsun birçok konuda zor şartlardayız ne yapılmalı nasıl iyi bir hayat yaşarım hayatımı bu sefil ülkede çürütmek istemiyorum önerileriniz var mı?

Dostum galiba programı bilmiyorsun. Watt programı mayıs-Eylül ayı arasında. Sonra geri dönüyorsun. Her sene bir kere yapılıyor ve program bitince ülkene dönüyorsun. Neyin ikilemi bu anlamadım. Zaten üni öğrencisi değilsen katılamazsın.
Bence TR'den gitme.

İstese de gidemez ama neden gitmesin?

Work and Travel değil de, direk en az 4 senelik vize almaya çalış özel okul ile sonra vizeyi uzat yanlış bilmiyorsam resmi olarak toplam 5 sene amerikada kalırsan oturum izni veriyorlar.

(Ama çok para haberin olsun. On binlerce lira.)

Work and Travel'ın eğitim ile ne alakası var? Wt gezmek ve para kazanmak için oluşturulmuş bir olay bu sizi eğitmez sadece ucuz işçi yapar. Eğer ben wt ile gider bir şekilde orada tutunurum kendimi oraya kalıcı olarak atarım diyorsanız karşılaştırma o zaman biraz mantıklı olabilir fakat bu da çok düşük bir ihtimal. Eğitim dediğiniz gibi kötü olabilir ama şunu da bilmek gerekir artık eğitim sadece üniversite ile olan bir şey de değil.

Geri
Yukarı