Okul bırakılmalı mı?

2022'de YKS sınavına gireceğim ama sadece 9. sınıfı bitirdim. 10. sınıfın yarım dönemi gittik. Virüs yüzünden ve biz okula gitmeden sınava gireceğiz. Sizce okulu bırakmalıyım mı?

Senin tercihin ama liseyi bitir derim, üniversite senin tercihin. Trendyol GO'da günde 10 saat kuryelik yaparak ayda 7 bin liraya yakın kazanabiliyorsun açıkçası okuyup işsiz kalmaktansa ben bunu tercih ederim. Tabii okuyacağın mesleğe bağlı.

Çalışmaya 12. Sınıfta başlamıştım. Haliyle ilk sene istediğim yeri kazanamadım. Mezuna kaldım ve şuan istediğim bölümdeyim. O yüzden hiçbir şey için geç değil.

Daha 2 yıl kala sen okulu bırakma derdine düştüysen okumaya pek niyetin yok gibi. Her şeye rağmen bitirmeye çalış. Hadi üniversite bir şekil okunmayabilir ama liseyi okumalısın.

Bırakmayın. Bir şeyler yapabilme şansınız kesinlikle var. Bir bölümden mezun olmuş olmakla hiçbir bölümden mezun olmamak arasında çok fark olmayabilir gibi görünüyor şu durumda. Belki bitiren çok kişinin işsiz kalmasını görüp umutsuzluğa giriyor olabilirsiniz belki ama belli olmaz, her şey bir anda değişebilir. Geleceğinizi mümkün olduğu kadar güvene almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı