Eğitim hayatı hakkında tavsiyeler

Eren.exe

Hectopat
Merhabalar ben Eren, liseye geçeceğim. Öncelikle matematiği hiç sevmiyorum ama sözelciyim. Maşallah diyeyim sözelim iyi. Özellikle de dil öğrenmeyi çok seviyorum ve hocam da bana dile yatkın olduğumu söyledi. Matematiğin üzerine gitsem yapabilir miyim bilmiyorum aslında şöyle oluyor maalesef sevmediğim için üzerine gitmiyorum üzerine gitmediğim için yapamıyorum yapamadığım için sevmiyorum gibi bir şey. Lisede yabancı dil bölümünü seçmek istiyorum çünkü dil öğrenmek bana zevkli geliyor. Ama annem de seçimi tabii ki bana bırakıyor ama eşit ağırlık seçmemi istiyor. Lisede ne yapmalıyım bilmiyorum matematiğe mi ağırlık vermeliyim? Bu yaz ingilizcemi bayağı bir geliştirmek istiyorum. Bunun için Duolingo uygulamasını kullanıyorum ve rehber hocam da bana İngilizce altyazılı filmler izleyebileceğimi söyledi (bana da mantıklı geliyor). Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaz tatilinde ve lisenin ilerleyen yıllarında matematik öğrenmeyi hiçbir zaman bırakma. Sözelci, dilci olman matematik yapmaman gerektiğini ifade etmiyor. YKS sınavında, TYT alanında sizden daha iyi matematik yapan birisi sizden daha iyi sıralamaya sahip olacak, sizden daha iyi üniversitelerde okuyacak. Dil öğrenmek için dil bölümü okunmaz. Dil bölümünden mezun olunca yapabileceğin mesleklere bir göz at. Daha doğrusu bu meslek araştırmasını bütün bölümler için yap, sana en uygun olanı bul. Derslerini düzenli olarak takip et, matematiği hiçbir zaman ihmal etme. Eğer üniversite hayallerin ortalamanın üstündeyse, X dersini sevmiyorum, çalışmayacağım gibi bir şey diyemezsin. Liseye hoş geldin. Bana kalırsa matematiğin üzerine gitmeye şimdiden başla, 9.sınıfta da devam ettir. Vereceğin karar daha stabil olur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı