Eğitim hayatı konusunda tavsiyeler

Çok iyi bir sıralama veya puan yapma hedefin yoksa üniversite okumasan bile olur. O 4 senede çalışıp tecrübe edinip kendine bir şeyler katman rastgele bir üniversitenin rastgele bir bölümünü 4 sene okumandan çok daha yararlı olur hayatında. Üstelik farklı şehirdeki barınma ve yaşam masrafları, KYK kredisi alırsan onun geri ödemesi vs. derken büyük bir külfet.

Hocam istanbul anadolu yakasındaysanız elimde bir tane fazla matematik kaynağı var, verebilirim.
Mersinde yaşıyorum, teşekkür ederim yine de

Hocam satmak istediğiniz PC Gaming PC ise elinizden çıkarın ama yerine video, PDF açacak başka bir cihaz koyun. Sonuçta bedava (sayılabilecek) en büyük kaynağın internet. Ders anlatım videolarını izlerken oradaki soruları bir müsvedde kağıt eşliğinde çözebilirsiniz, MEB'in yayınladığı testleri aynı şekilde çözebilirsiniz. Korsan önerilmiyor tabii ama imkanınız yokken ve eğitim kariyeriniz asıl meseleyken o tarz Telegram gruplarından da faydalanabilirsiniz.
Okulunuzun durumu nasıldır bilmiyorum ama benim okulumda yönetime durumunuzu anlatınca üst dönemlerin okula geri dönüşüm için getirdiği fazla çözülmemiş kaynakları ya da okulun elinde fazladan kalan denemeleri vererek yardımcı oluyorlardı. Belki size de öyle bir şey ayarlayabilirler, bir konuş okullar açılmadan bence.
Teşekkür ederim fikir için

Psikoloğa giderek hayatını bitirmişsin kimse psikolojik sıkıntılı insanları işe almaz.

Yanlış bir düşünce tarzın oldugunu düşünüyorum, psikolojik sıkıntıdan kastım öfke problemi ve anksiyete. Bu sorunlar bu yaşımda çözülmezse ileride daha sıkıntılı birisi olabilirim.

Yaz tatilinde çalışabilirsin veya staj yaparak parayı biriktirebilirsin dershanesiz de oluyor ben meslek lisesinden elektrik mühendisliğini kazandım ve bitirdim tekniker olarak kadro doluluğu yüzünden önerim ailenin yüzünü kara çıkarma.
Teşekkür ederim fikrin için,

Son düzenleme:
Mersinde yaşıyorum, teşekkür ederim yine de

Teşekkür ederim fikir için

Yanlış bir düşünce tarzın oldugunu düşünüyorum, psikolojik sıkıntıdan kastım öfke problemi ve anksiyete. Bu sorunlar bu yaşımda çözülmezse ileride daha sıkıntılı birisi olabilirim.

Teşekkür ederim fikrin için,
Senin B12 vitaminin eksik kardeş senin yaşındayken bende aynı şekilde sinirliydim ama yaş geçtikçe insan oturuyor sabırlı oluyorsun askerlik bitince .

Yeni konular

Geri
Yukarı