Okul defterinde numaraları silmenin cezası nedir?

xkralemir2

Femtopat
Daha fazla  
Selam. Biz arkadaşlarla bugün 4 kişi derse geç girmiştik, hoca bizi yok yazmıştı. Biz de ondan sonra teneffüste numaralarımızın üstünü karaladik ve en son dersteki hocamız anladı ve bunun kim yaptığını sordu. Biz de söylemeyen kişileri daha ağır ceza vereceğim bulursam dedi biz de söylemek zorunda kaldık. Hoca yüzümüzü falan çekti bizi rehberliğe vereceğini söyledi. Hocaya sorduk para cezasi alacağımızı ve mahkemeye çıkacağımızı söyledi. Bu ne kadar doğrudur? Hoca yoksa bizi korkutmak için mi yaptı bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

Selam. Biz arkadaşlarla bugün 4 kişi derse geç girmiştik, hoca bizi yok yazmıştı. Biz de ondan sonra teneffüste numaralarımızın üstünü karaladik ve en son dersteki hocamız anladı ve bunun kim yaptığını sordu. Biz de söylemeyen kişileri daha ağır ceza vereceğim bulursam dedi biz de söylemek zorunda kaldık. Hoca yüzümüzü falan çekti bizi rehberliğe vereceğini söyledi. Hocaya sorduk para cezasi alacağımızı ve mahkemeye çıkacağımızı söyledi. Bu ne kadar doğrudur? Hoca yoksa bizi korkutmak için mi yaptı bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Çocukluk aklı, orta okulda aynısını yapmıştım. Herhangi bir sorun olmadı. Lise için konuşmak gerekirse en fazla kurum içi disiplin cezası alabilirsin.

Mahkemeye falan çıkmazsınız kesinlikle korkutmak için yapmış bir daha olmasın diye.

🤣🤣🤣 Para cezası ve mahkememi hocam hafiften güldüm. Yaptığınız şey doğru değil ama hocanın dediği gibi mahkeme falan olması biraz sizi korkutmak istemiş en fazla kınama verirler.

Hocaya sorduk para cezasi alacağımızı ve mahkemeye çıkacağımızı söyledi

Bizim zamanımızda İstiklal Mahkemeleri'nde yargılayıp Mısır'a sürgüne gönderiyorlardı hoca insaflıymış.

Merak etmeyin olay pek büyümez fakat disiplin kuruluna çağırırlarsa hocalara diklenmeyin. Onun yerine pişman olduğunuzu ve bir hata yaptığınızı belirtin çünkü disiplin kurulu karşısında vereceğiniz tavır alacağınız cezayı hatta ceza alıp almayacağınızı dahi etkiler. Ancak merak etmeyin büyük bir sorun olmayacaktır bu yaşlarda normal böyle şeyler devlette bunu biliyor.

Sen kendi ismini karalıyorsan, hoca neler yapmaz öyle düşün...

Geç kalıyorsan oraya adın yazılacak, bedel ödeyeceksin ki bir daha geç kalma. Hem geç kalayım, hem ismim yazılmasın, hee başka, sınıf girişine gül de serpelim istersen?

Mahkememi? O zamana kadar ben müebbet yemiş olurdum. Merak etmeyin öyle bir şey yapamaz ama sadece tutanak tutabilir.

Geri
Yukarı