Okul Değişimi (Meslek & Anadolu)

Hocam örneğin ben bir TM öğrencisiyim diyelim, ben istediğim her sınava girebilirim. Sınavlardan birinde istediğin puanı alıp TM çıkışlı olmama rağmen gidip Otomotiv Mühendisliği yazabilirim ama tabiki sayısal öğrencileri benden daha önde oluyor benim puanım kırılıyor. Üstelik toplam 5-6 tane alan dışı tercih yapan öğrenci alıyorlar yıllık bölümlere diye biliyorum.

Hocam örneğin ben bir TM öğrencisiyim diyelim, ben istediğim her sınava girebilirim. Sınavlardan birinde istediğin puanı alıp TM çıkışlı olmama rağmen gidip Otomotiv Mühendisliği yazabilirim ama tabiki sayısal öğrencileri benden daha önde oluyor benim puanım kırılıyor. Üstelik toplam 5-6 tane alan dışı tercih yapan öğrenci alıyorlar yıllık bölümlere diye biliyorum.

Örneğin hukuk için TM gerekli. Siz sözel çıkışlıysanız TM sınavına girip o bölümün puanını almanız gerekli diye biliyorum bende.

Alan dışı diye bir şey kalmamıştı ki hocam. Puanın kırılmıyor artık. Ben MF öğrencisiydim ama TM sınavına da girdim 260. oldum. İstersem hukuk da yazabiliyordum yani. Puan kırılma olayı eskidendi yani. Sınavına girdikten sonra tamamen sana kalmış gerisi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı