Okul Değişimi (Meslek & Anadolu)

Enes Buldur

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gebze, Kocaeli
İyi günler :)

Şuan 10. sınıfa geçtim. Gebze'de bulunan STFA Anadolu Teknik Lisesi'nde Bilişim okuyacağım. Fakat Anadolu lisesine geçme şansımda var. Puanım 390'dı. Sizce hangisi daha avantajlı olur ? Teknik mi, yoksa Anadolu mu ?

Bilgisayar merakımda var basit kod yazabiliyorum, küçük bir web sayfası yapabiliyorum. Fakat bunlar dışardada öğrenilebilecek bir takım şeyler. Şu tatil bitmeden kararımı vermem gerek. :mad:

KS
Enes Buldur

Enes Buldur

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gebze, Kocaeli
Farklı, farkı ise kültür dersleri. Teknikte üniversite için gayret ediyorsun, meslekte ise sadece mesleğin öğretiliyor.

OnurB

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
A, A
Bence anadolu lisesine geçip üniversiteni kazan daha güzel iş imkanları bulabilirsin.

KS
Enes Buldur

Enes Buldur

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
Gebze, Kocaeli
STFA'daki öğretmenlerime sorduğumda Teknik Liselerin şöyle avantajlarım olacağını söyledi;

Bilişim ile ilgili bir bölüm seçersem üniversitede ek puan geleceğinden• Anadolu lisesinden üniversiteye gelen öğrencilerden 1-0 önde başlayacağımdan

A

Anıl Sezer

Ziyaretçi
STFA'daki öğretmenlerime sorduğumda Teknik Liselerin şöyle avantajlarım olacağını söyledi;

Bilişim ile ilgili bir bölüm seçersem üniversitede ek puan geleceğinden• Anadolu lisesinden üniversiteye gelen öğrencilerden 1-0 önde başlayacağımdan
Anadolu lisesinde ki öğrencilerden önce olacaksınız çünkü temeliniz olacak, ek puan sadece bilişim bölümü için gelir.

A

Anıl Sezer

Ziyaretçi
İyi de onların bölümleri var. Yabancı Dil bölümü okuduysan lisede LYS'den sonra YGS'de kendi alanından sınava girersin. Örneğin yabancı dil bölümü için ingilizce öğretmenliği var. Hukuk için TM vs.

Yukarı