Okul değiştirmeli miyim?

Fiyatı uygun değilse değiştirmelisiniz, hizmet de kötüymüş...
hocam fiyat konusunda sıkıntı yok da dediğim gibi aşırı kararsızım çoğu kişi de değiştir demiş bu hafta sınav haftam kendimi sınavlara vereyim de diğer hafta sonu bu konuyu netleştirmem lazım artık.

Hadi diğerleri neyse de 60km yol çok fazla vaktinizi alıyor. Sadece yol için bile başka okula geçmek mantıklı.
evet o yol da çok sıkıntı. Sabah 6.30 da kalkıyorum 7.30'da servis alıyor beni okulda 9.15 de başlıyor 16.45'de bitiyor eve gelmem 17.55 leri buluyor ve bu konuda acayip içimi bunaltıyor kendime vakit bile ayıramıyorum ders mi çalışayım yemek yiyeğim hepsi birbirine giriyor.

Ben 8 km gidiş 8 km dönüşe uzun diyordum :D Değiştirin hocam. Hem özel okula para vereceğim. Hem gitmek için toplam 120km yol yapacağım, hem kliması çalışmayacak hem de sifonları çalışmayacak. Ve en önemlisi ders çalışma faktörünü etkileyen arkadaş ortamı. İyi bir özelliği yok gibi.
evet hocam haklısınız, öğretmenler çok iyi aslında hepsi genç max öğretmen yaşı okulda 35 fln hepsi kafa insanlar ama arkadaş ortamı kötü olunca öğretmen ne kadar iyi olursa olsun okuldan soğuyorum. Hatta çoğu günler okula gitmiyorum hele ki cuma günleri alışkanlık oldu gidesim hiç gelmiyor bu yüzden ailemlede çok kavga ediyorum cuma günleri gitmemek için.

Mücadele Ya da değiştir.
Evet onu da düşündüm ya 2 yıl daha dişimi sıkıp hergün bir eziyet gibi gidip geleceğim ya da başka okula gideceğim. Başka okula gidince de yeni bir arkadaş ortamı diğerleri 2 yıldır birbirini tanıyor fln olacak nasıl olacak bilmiyorum kafayı yiyeceğim düşünmekten artık.

Güncelleme: Şu an büyük olasılıkla devam edeceğim gibi gözüküyor. Aslında içimden: Zaten 2 yıl kaldı okulu açığa almak istiyorum ancak bu fikri ailemin hiç hoş karşılayacağını sanmıyorum. Zaten meslek lisesi ama özel bir okul olduğu için 12.sınıfta staj olacak ve haftada 1-2 gün gideceğim geri kalanı staj olacak diye 12.sınıfı okumayacakmış gibi düşünüp son bir yılım kalmış gibi kendimi avutmam lazım herhalde. Ama açığa alma fikri sürekli aklımda liseyi bir an önce bitirmek ve üniversiteye geçmeyi istiyorum. Fikir veren herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba, arkadaşlar ben şu anda lise 2'ye gidiyorum ve bu konuyu okuyanlara bir fikir danışmak istiyorum. Benim şu an okuduğum okul özel bir okul ve iç mimarlık mühendislik üzerine. Buraya kadar güzel ancak okulun şu yönleri bana çok batıyor. Mesela klimalar çalışmıyor ne yaz ve kış bunu okul yönetimine söylendiği zamanda daha havalar tam soğumadı ya da havalar daha ısınmadı diyerek geçen dönemi kapattılar aynısını bu dönem de yaptılar. Başka bir mevzu ise adamakıllı tuvaletlerin kapıları bile kitlenmiyor hatta sifonlar falan çalışmıyor. Bunları gördükçe verilen paraya acıyorum ve başka okula yani acaba devlete mi geçsem diyorum. Hatta okuldan akıllı tahtaların hepsini kaldırdılar. Sadece 3 sınıfta var o sınıflarda boş sınıflar ara sıra video izlemek için gidiyoruz. Ve arkadaş ortamı kötü tanıdığım45 -60 belki daha fazla kişidir tam bilmiyorum ancak adamakıllı teneffüslerde takıldığım 3 kişi falan var ve çoğu diğer kişiler çok bulaşık insanlar oto boka laf atıyorlar bende kendimi asla ezdirmeyi sevmediğim için bende onlara cevap verince olaylar sürekli kavgaya kadar gidicekmiş gibi oluyor, bunlar da beni okuldan soğutuyor acaba başka bir okula mı geçsem diye. Kavgadam korkum yok yıllarca boksa da gittim ancak bu mevzular canımı sıkıyor. Sizce ne yapmalıyım, siz olsanız ne yapardınız? Ailem bu okulda devam etmemi istiyorlar genel olarak ancak ben çok arada kaldım bazen evet bu okuldan gitmeliyim diyorum bazen ise acaba gitmesem mi diyorum ve okulun bana uzaklığı her gün servisle 60 km gidip 60 km geliyorum. Toplam 2 saatten fazla gidiş ve gelişim yollarda geçiyor. Bana da başka kafalardan fikir gerektiği için sizinle paylaşmak istedim.
Eğer anlattığınız gibiyse ailenize bu olanları elinizde somut bir kanıt olarak gösterirseniz değiştirirler diye umuyorum

evet o yol da çok sıkıntı. Sabah 6.30 da kalkıyorum 7.30'da servis alıyor beni okulda 9.15 de başlıyor 16.45'de bitiyor eve gelmem 17.55 leri buluyor ve bu konuda acayip içimi bunaltıyor kendime vakit bile ayıramıyorum ders mi çalışayım yemek yiyeğim hepsi birbirine giriyor.

evet hocam haklısınız, öğretmenler çok iyi aslında hepsi genç max öğretmen yaşı okulda 35 fln hepsi kafa insanlar ama arkadaş ortamı kötü olunca öğretmen ne kadar iyi olursa olsun okuldan soğuyorum. Hatta çoğu günler okula gitmiyorum hele ki cuma günleri alışkanlık oldu gidesim hiç gelmiyor bu yüzden ailemlede çok kavga ediyorum cuma günleri gitmemek için.

Evet onu da düşündüm ya 2 yıl daha dişimi sıkıp hergün bir eziyet gibi gidip geleceğim ya da başka okula gideceğim. Başka okula gidince de yeni bir arkadaş ortamı diğerleri 2 yıldır birbirini tanıyor fln olacak nasıl olacak bilmiyorum kafayı yiyeceğim düşünmekten artık.

Güncelleme: Şu an büyük olasılıkla devam edeceğim gibi gözüküyor. Aslında içimden: Zaten 2 yıl kaldı okulu açığa almak istiyorum ancak bu fikri ailemin hiç hoş karşılayacağını sanmıyorum. Zaten meslek lisesi ama özel bir okul olduğu için 12.sınıfta staj olacak ve haftada 1-2 gün gideceğim geri kalanı staj olacak diye 12.sınıfı okumayacakmış gibi düşünüp son bir yılım kalmış gibi kendimi avutmam lazım herhalde. Ama açığa alma fikri sürekli aklımda liseyi bir an önce bitirmek ve üniversiteye geçmeyi istiyorum. Fikir veren herkese teşekkürler.
60 km gidiş geliş olduğunu yeni farkettim bu 120km ediyor hocam kesinlikle değiştirin ama buradaki insanların fikirleri ailenin fikirlerini değiştirecek mi orası meçhul...

Hocam her şey tamam da, her gün 60 kilometre yola nasıl dayanıyorsunuz?
toplam 120 hocam, kulağıma kulaklığı takıyorum ve biraz müzik ile yaklaşık gidiş 1 saat dönüşte 1 saat bazen sohbet ede ede geliyorum değişiyor.

60 km gidiş geliş olduğunu yeni farkettim bu 120km ediyor hocam kesinlikle değiştirin ama buradaki insanların fikirleri ailenin fikirlerini değiştirecek mi orası meçhul...
Hocam yazın değiştirecektim ama Meb'in açık öğretim için koyduğu mal mal zorlaştırmalar yüzünden geçemedim açığa şuan devam ediyoru yapacak birşey yok. Bir daha devlet okuluna gidip adaptasyön süreci fln düşünemiyorum. 7 ay dişimi sıkıyorum zaten haftada 1 gün cuma ları genelde gitmiyorum. Hatta bu hafta full rapor aldım 1 hafta daha gitmiyorum.

Geri
Yukarı