Okul değiştirmeli miyim?

• Konuyu başlatan 286525
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 997

286525

Hectopat
Mesleki ve teknik Anadolu'da makine ve tasarım öğrencisiyim. Gittiğim okul 10-20km arası okul saatleri çok uzun memur gibi sabah 8.30'da ders başlıyor 17.30'da bitiyor ve okul ortamı acayip pis. Sürekli bıçak taşıyanlar kavga edenler keko gibi takılanlar laf atanlar iğrençleşti. Artık Anadolu lisesine veya özel bir okul düşünüyorum. Kafam karıştı size sormak istedim sizce ne yapmalıyım? Okuldan çok yorgun çıktığım gibi bir de iş çıkış saatine denk geliyorum metro aşırı kalabalık oluyor ve okul uzakta olduğu için yol çok yoruyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gideceğin okul dört dörtlük mü olacak?
Ne alakası var, adam niye imkanı varsa kötü şartlarda sürünsün ki?

Eğer meslek lisesi şartın yoksa değiştirmeyi düşünebilirsin tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben meslek lisesinde okuyorum çok kirli insanlar var ancak okul değiştiremiyorum belli bir zamandan sonra okul değiştiremiyorsunuz eğer okul ortamını sevmediysen değiştir.

Mesleki ve teknik Anadolu'da makine ve tasarım öğrencisiyim. Gittiğim okul 10-20km arası okul saatleri çok uzun memur gibi sabah 8.30'da ders başlıyor 17.30'da bitiyor ve okul ortamı acayip pis. Sürekli bıçak taşıyanlar kavga edenler keko gibi takılanlar laf atanlar iğrençleşti. Artık Anadolu lisesine veya özel bir okul düşünüyorum. Kafam karıştı size sormak istedim sizce ne yapmalıyım? Okuldan çok yorgun çıktığım gibi bir de iş çıkış saatine denk geliyorum metro aşırı kalabalık oluyor ve okul uzakta olduğu için yol çok yoruyor. Ne yapmalıyım?

Değiştir bence yaşanmaz öyle.

Elbette değiştirirmelisin. Tabii alternatif olarak eğer değiştiremiyorsan birçoğu ile kanka ol. En azından sana bulaşmazlar.

Elbette değiştirirmelisin. Tabii alternatif olarak eğer değiştiremiyorsan birçoğu ile kanka ol. En azından sana bulaşmazlar.

Bulaşamazlar zaten babam sağ olsun arkam epey bir sağlam ama sınıfımdada var mesela sınavdayım hocam soruyu okuyorum biri çıkıyor oradan hocayı lafa tutuyor okuduğum sorunun ağzına ediyor hoca sus diyor susarken bile boş boş konuşuyor tamam hocam sustum yeter ki siz isteyin.
Gideceğin Anadolu lisesininden bu okuldan iyi olacağını sanmıyorum, imkanın varsa özel okul lisede en iyi tercih bence.

Gideceğim Anadolu güzel ortamını gördüm tanıdığımda var okul çok sakin ve disiplinli öğrencileri samimi.

Geri
Yukarı