Okul harçlığınız yetiyor mu?

Ya aynı ülkede yaşamıyoruz ya da birden fazla Türkiye var. Ben tosttan örnek verdim yani en ucuz şeylerden biri. Bir döner içecek almaya kalksan 60 TL'den aşağı değil, 2 tane alsan 120 yapıyor. 60 lirayla ben gün içinde ne yapayım? Hayat okuldan ibaret değil, okuldan çıkıyorsun para lazım oluyor vs.
Yani abartmadınız mı sanki? Tamam biz de diyoruz fiyatların çokluğunu ama 60 TL döner içecek gereksiz pahallı. Bizde en fazla döner ve içecek 30 falan olur. Bak günlük 200 diyorsun. Dışarı çıksan bile yetmesi lazım.

Hocam bu biraz abartı olmuş sanki :D. Günlük 200'ü geçtim 40TL tutsa, gofretler hadi 6 arkadaşınıza da alsanız toplam100TL diyelim. Her gün en az 100 TL artıyor. Nasıl yetmiyor anlamadım.
Ben arkadaşıma niye gofret ısmarlayayım hocam, 18 yaşında adamız oturup şeker mi dağıtayım? Sıkı dostlarımla sürekli birbirimize bir şeyler ısmarlarız, bu normal bir şey ve bunu yapmaya kalktığımda 200 yetmez, mecbur 400-500 götürmem gerekiyor. Bu arada yukarıda da belirttim zaten bu okulun çıkışı da var, para her an her şekilde lazım olabilir, kalan azıcık parayla ne yapacaksın dışarıda?

Ben arkadaşıma niye gofret ısmarlayayım hocam, 18 yaşında adamız oturup şeker mi dağıtayım? Sıkı dostlarımla sürekli birbirimize bir şeyler ısmarlarız, bu normal bir şey ve bunu yapmaya kalktığımda 200 yetmez, mecbur 400-500 götürmem gerekiyor. Bu arada yukarıda da belirttim zaten bu okulun çıkışı da var, para her an her şekilde lazım olabilir, kalan azıcık parayla ne yapacaksın dışarıda?
Okulda bile lazım olabiliyor hocam. Mesela sınava giriceksin kalemin kırıldı. ( Bizim kantinde kalem satılıyor) Gidip alırsın.

2014 yılında ortaokula giderken günlük 5 TL yetiyordu bana, şimdi üniversiteye gidiyorum değil 5 lira günlük 30-50TL bile yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı