Okul hayatında kararsızlık

Açıktan oku hem evde boş zamanlarında ders çalış hemde berberde çalış.
@Bömö Düşük gelir mi? Sen ortalama ve üstü bir kuaförün ne kadar kazandığından bir habersin herhalde. İTÜ/ODTÜ/Bilkent bitirenlere piyasada verdikleri para 3K. O da kendini geliştirdiysen. Peki bu arkadaş bu ünilere girip, sağlam bir bölümden mezun olup bu teklifi alabilecek mi? Muamma.

Okumak için öncelikle o istek ve motivasyon olmalı. Yoksa hiç kasma, gir bir meslek öğren. En azından Burger King'de kasiyerlik yapacağına, elinde bir sanat olur.
En azından liseyi bitirse iyi. Daha sonrasında istediği yaşta üniversite sınavına girip meslek sahibi olabilir.

En az lise mezunu olman iyi olur. Benden sana bi' öneri, git meslek lisesi oku mezun oldugunda okudugun dalda bir ise gir basla. Arkadaslarim liseden mezun olduklarinda 3000 lira civarlarina calısmaya başladılar. Isi ilerletir ya da kendine calismaya basladiklarinda universite okumus bir insandan daha fazla kazanacaklari kesin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, abilerim, ben şu an 9. sınıf yani lise 1'e gidiyorum. Berberde sakal tıraşı yapabiliyorum. Bir berberin yanına gidip mesleğimi edinsem mi, yoksa okusam mı kararsız kaldım. Parayı önceden kazanıp kendim bilgisayar almak istiyorum. Ondan sonra yayıncılık yapmayı düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
okuluna bak bence yayın için iyi bir irtenet iyi bir bilgisayar lazım okuluna bak bir gün pişman olursun benden sana söylemesi

Şu an öyle bir devirde yaşıyoruz ki okuyan bile işsiz çalışmayan çocuk napsın. Görüyoruz ülkenin halini!
Lise diplomasını alacağım zaten. Bilişim bölümünü seçeceğim o da kesin.

Kafan matematiğe, derse basmıyorsa, ders çalış(a)mıyorsan git berbere vs. meslek öğren. Abuk sabuk üniversiteleri bitirmen hiç bir işe yaramıyor. Ülkede herkes mühendis olamaz halkın anlaması lazım artık. Bu ülkeye işçi de lazım esnaf da, kasiyer de çöpçü de, pazarcı da çiftçi de. Hepsi lazım. İlk 10.000'e 20.000'e giremedikten sonra mühendis olman bir işe yarar mı muamma.

Bilişim bölümünü seçeceğim o da kesin.
Meslek lisesinde okunacak son bölüm budur herhalde. Üniversite okumadan bilişim bölümünün sana katkısı pek olmaz çünkü firmalara giriş anahtarın diploma olur. Metal işleri, Makine, Otomasyon falan okursan aç kalmazsın başarılar.

Ben çalışma hayatına 15 yaşımda başladım. 27 yaşımdayım şu an ve lisans eğitimimi tamamlamak için uğraşıyorum 2 yıldır. İş sorunum yok ama çalışmıyorum. Okulla iş bir arada gitmiyor. Keyfin bilir.

Arkadaşlar, abilerim, ben şu an 9. sınıf yani lise 1'e gidiyorum. Berberde sakal tıraşı yapabiliyorum. Bir berberin yanına gidip mesleğimi edinsem mi, yoksa okusam mı kararsız kaldım. Parayı önceden kazanıp kendim bilgisayar almak istiyorum. Ondan sonra yayıncılık yapmayı düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
Kardeşim bu dönem de okuyacaksan en iyisini okuyacaksın yoksa araba tamircisi kadar bile kazanamazsın..
Ona göre düşün ve karar ver..
Önündeki 3 yıl boyunca hayvan gibi (gerçekten hayvan gibi) çalışmak mı yoksa bütün hayatın boyunca fiziksel olarak seni zorlayacak bir işte ve daha düşük maaşlı bir işte çalışmak mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı