Okul hayatında kararsızlık

Arifcocops

Centipat
Arkadaşlar, abilerim, ben şu an 9. sınıf yani lise 1'e gidiyorum. Berberde sakal tıraşı yapabiliyorum. Bir berberin yanına gidip mesleğimi edinsem mi, yoksa okusam mı kararsız kaldım. Parayı önceden kazanıp kendim bilgisayar almak istiyorum. Ondan sonra yayıncılık yapmayı düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, abilerim, ben şu an 9. sınıf yani lise 1'e gidiyorum. Berberde sakal tıraşı yapabiliyorum. Bir berberin yanına gidip mesleğimi edinsem mi, yoksa okusam mı kararsız kaldım. Parayı önceden kazanıp kendim bilgisayar almak istiyorum. Ondan sonra yayıncılık yapmayı düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?
Maddi durumun çok sıkışık değilse ne gerek va rçalışmaya bu yaşta? Neden çalışmak istiyorsun?

Ailem para biriktiriyor. Ben kendime bilgisayar alıp yayıncılık yapıp yoluma bakmak istiyorum.
Üzgünüm ama kesinlikle yanlış bir yol. Şu an tanınmış yayıncıların hiçbirisi buralara gelip böyle paralar kazanacaklarını bilmiyordu. Geçimimi yayıncılıktan sağlarım düşüncesiyle de girmediler bu işe. Maddi durumunuz yoksa kesin girme zaten. Para biriktir, ama eğitimin için kullan. Uzun vadede daha çok işine yarar. Para biriktirme konusunda iş iyi bir seçenek fakat sakın kalıcı düşünme.

Ben de 20 yaşındayım. 7-8 yıldır saçımı kendim kesiyorum. Sence berber mi olmalıyım?
Cidden daha büyük şeyler denemeden direkt berber mi olmak istiyorsun?
Yayıncılık her yiğidin harcı değil. Yapanların bile işi garanti değil. Bir gün bir hata yaparlar ve tüm kitleleri onları bırakabilir.

Alınma fakat bu düşüncen saçmalık.
  • Yayıncılık o kadar basit bir şey olsa herkes yayıncı olurdu.
  • Bilgisayar kazanç aracı değil işlem yapmanıza sağlayan bir araçtır. (Bilgisayar mühendisliği vb. mesleklerin yeri ayrı.)
  • Bir yere gidince ortaokul mezunuyum dediğinde yaşayacağın utancı düşünmelisin.
  • Yayıncıyım dediğinde alacağın saygı pek olmayacak.
Evet, millet senin oyun oynayışını merak etmiyor.

@Bömö Düşük gelir mi? Sen ortalama ve üstü bir kuaförün ne kadar kazandığından bir habersin herhalde. İTÜ/ODTÜ/Bilkent bitirenlere piyasada verdikleri para 3K. O da kendini geliştirdiysen. Peki bu arkadaş bu ünilere girip, sağlam bir bölümden mezun olup bu teklifi alabilecek mi? Muamma.

Okumak için öncelikle o istek ve motivasyon olmalı. Yoksa hiç kasma, gir bir meslek öğren. En azından Burger King'de kasiyerlik yapacağına, elinde bir sanat olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı