Okul içerisinde "barış sembolü" yapmak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Suç mu? Bizim sınıftakiler derste her yerde bu işareti yapıyor, selo cano diyorlar, apoyu çok özledik diyorlar. (Mizah amaçlı) bizde durum bu.
Okulun açık adresi var mı acaba? Sınıflarda terörist var çünkü ihbar ile bildirmek şart oldu.

Suç mu? Bizim sınıftakiler derste her yerde bu işareti yapıyor, selo cano diyorlar, apoyu çok özledik diyorlar. (mizah amaçlı) bizde durum bu.

Mizah amaçlı yapıldığında ve herkes mizah olduğunu anlıyorsa sorun yoktur bence ama bu durum başka gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu okuldaki keko çocukların %90 nı doğulu çoğu gerçek bildiğin kürdistan selo apo falan diyorlar isterseniz beğenmezsiniz bu böyle poz veren kişide büyük ihtimalle bu amaçla yapmış fakat disiplin almaz.

Çocuğun hangi amaçla yaptığını bilemezsin ki? Belki öylesine poz vermek için yapmıştır. Sen o kişi misin de siyasi amaçla yapmış olsun?
(Siyasi amaçla yapmış olabilir de hangi niyetle yaptığını tek kendisi bilir.

İşaretin amacına bağlı değil mi hocam? Poz öyle mi veriliyor yani anlamadım.

Arkadaşlar bu okuldaki keko çocukların %90 nı doğulu çoğu gerçek bildiğin kürdistan selo apo falan diyorlar isterseniz beğenmezsiniz bu böyle poz veren kişide büyük ihtimalle bu amaçla yapmış fakat disiplin almaz.

Hiç beyaz tenli kekoya denk gelmedim o kısımda haklısınız ancak okulda bunları ne hakla söyleyebilir ya da teşvik edici biçimde örgütleyebilir?

İşaretin amacına bağlı değil mi hocam? Poz öyle mi veriliyor yani anlamadım.
Kötü amaçla yapmamışsa (ki bunu kendisi bilir) istediği şekilde poz verebilir. Buna neden karıştınız anlamadım. Öyle çekilmiş iste.

Tek parmağını kaldırsa şeriatçı, iki parmağını kaldırsa terörist, üç parmağını kaldırsa rejimci, 4 parmağını kaldırsa rabiacı, 5 parmağını kaldırsa ümmetçi biz elimizi hiç kaldırmayalım.

Kötü amaçla yapmamışsa (ki bunu kendisi bilir) istediği şekilde poz verebilir. Buna neden karıştınız anlamadım. Öyle çekilmiş iste.

Bunu nasıl kendisi bilir hocam bu hareketi yapma hakkını kim ona vermiş de yapacak? Arkamızda Atatürk portresi duruyorken gelmiş bir de uzun görünmek için parmak ucuna çıkıyor.

Tek parmağını kaldırsa şeriatçı, iki parmağını kaldırsa terörist, üç parmağını kaldırsa rejimci, 4 parmağını kaldırsa rabiacı, 5 parmağını kaldırsa ümmetçi biz elimizi hiç kaldırmayalım.

Bence de hocam en iyisi (mantıklı) biçimde poz vermek ama bu hareketi okul içerisinde yapmak bence suç olmalı.

Bunu nasıl kendisi bilir hocam bu hareketi yapma hakkını kim ona vermiş de yapacak? Arkamızda Atatürk portresi duruyorken gelmiş bir de uzun görünmek için parmak ucuna çıkıyor.
Atatürk'ün yüzünü mü kapatıyor ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı