Okul içerisinde "barış sembolü" yapmak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğulu olunca illa PKK'lı mı olacak? Batılı hiç PKK'lı çıkmıyor mu sanıyorsun? Bu işin doğusu batısı yok aslında ama senin gibiler anlanaz. Algına tüküreyim. Doğulu olsun Kürt olsun ne fark eder? İnsanları ayrıştırmayın. Her Kürt her Doğulu PKK'lı değildir.

Sizde Sosyal Adalet savaşçısısınız sanırım ancak o işaret ya barış işaretidir ya da terörizm hareketidir, öğretmenler gününde barış sembolüne ihtiyacı mı olacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Suç değil neden olsun bende yapıyorum sınıfta.

Çocuğun hangi amaçla yaptığını bilemezsin ki? Belki öylesine poz vermek için yapmıştır. Sen o kişi misin de siyasi amaçla yapmış olsun?
(Siyasi amaçla yapmış olabilir de hangi niyetle yaptığını tek kendisi bilir.

Suç mu? Bizim sınıftakiler derste her yerde bu işareti yapıyor, selo cano diyorlar, apoyu çok özledik diyorlar. (Mizah amaçlı) bizde durum bu.

Çocuk disiplin yemez de gördüğüm zaman ben de gıcık olurum şahsen.

Yani haklısın aslında içlerinde YPG'li olanlarda var.
Bak ben doğulu değilim, (doğulu olmakta sorun yok.) Ben balkan göçmeni bir ailenin çocuğuyum, İzmir'de doğdum, hem Kürt hem Türk hem Laz hem Çerkez tanıdım, birbirinize giriyorsunuz. Evet bir avuç balkanlarda son 30 yılda dökülmeyen kan kalmadı bunu söyleyen sen misin? Diyebilirsin ama Rusya'nın düzenbazlığıydı o. Yani bir insan Kürt olsun Doğulu olsun ayrıştırmayın. İlla hain diye bir şey yoktur.
Ha o amaçla yaptı ise diğerleri öyle demek değildir bu, o çocuğa da bir 14 temmuz günü süpriz yapabilirsin o amaçla yaptı ise.

Durum belli oldu; konu odağındaki kişiyle aranızda bir anlaşmazlık oldu siz de zor duruma sokmak için bahane arıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı