Okul malını almak suç mu?

hoca geçen benim kalemi götürdüydü kalemde kırık göçük bişeydi hocaya dedim kalemimi verin bana sıfır kalem verdi hocayı dolandırdım çok iyidi

Hırsızlık iyi bir şey değildir, önermiyoruz. Zeka seviyeniz ile ilgili şüphelere sahip olmamamız açısından bu arkadaş gibi sağdan soldan aşırdığınız mal için sosyalde konu açmayın, iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Genel bir kural olarak senin olmayan herhangi bir malı alıp eve götürmek, kullanmak gibi her şey yasaktır. Hırsızlık diye bir şey var hatta bu konuyla ilgili, başkasına ait bir malı alıp götürmeye hırsızlık, bu fiile çalmak, calan kisiye de hırsız deniyor. Toplumsal ayiplanmanin yani sira yasal karşılığı da var hapis cezasi gibi. Kamu malına zarar vermenin ve çalmanın da daha ciddi cezaları var uygulanırsa.

Hayret konuda arkadaşım yaptı cart curt yazmıyor. Bir kişide ben yaptım demiş sonunda.

Hayret konuda arkadaşım yaptı cart curt yazmıyor. Bir kişide ben yaptım demiş sonunda.
Dürüst bir insanım kendimi övmek gibi olmasın da. Zaten olması gereken bu.
evet bende öyle düşünürdümki siz onu nasıl kaldırdınız siz götürürken hiç fark edilmedinizmi yada dikkat çekmedinizimi çekmediyseniz nasıl?
Soktum çantaya arkadaşlar güldü geçti. Kimse takılmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı