Okul içinde yaşanan olayda suçlu muyum?

Hocam suçlu olan kişiye küfür etmeniz dışında suçunuz olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca, öğretmen çocuğu olmanızın böyle konularda bir faydası olmaz.
Dediğinize katılmıyorum. Öğretmen çocuğu olmanın katkısı okul dışında karakolda yoktur. Ama okul içinde katkısı vardır. Örneğin disiplin yeme oranınız çok düşük oluyor. Kavga gibi durumlarda sadece oğlum neden yapıyorsun diyip geçiyorlar. Bir tık daha iyi muamele görüyorsunuz bütün konularda.

Dediğinize katılmıyorum. Öğretmen çocuğu olmanın katkısı okul dışında karakolda yoktur. Ama okul içinde katkısı vardır. Örneğin disiplin yeme oranınız çok düşük oluyor. Kavga gibi durumlarda sadece oğlum neden yapıyorsun deyip geçiyorlar. Bir tık daha iyi muamele görüyorsunuz bütün konularda.

Hocam mağdur olan kişi bunun farkına varıp, daha yüksek bir yere şikayet ederse hiçbir işe yaramaz, ve zaten böyle konularda suçluya gereksiz iyi davranılıyorsa ne olduğu anlaşılıyor.

Hocam mağdur olan kişi bunun farkına varıp, daha yüksek bir yere şikayet ederse hiçbir işe yaramaz, ve zaten böyle konularda suçluya gereksiz iyi davranılıyorsa ne olduğu anlaşılıyor.
Dediğiniz gibi okul dışına taşınırsa mevzu, öğretmen çocuğu olmanın bir etkisi kalmıyor.

Hocam suçlu olan kişiye küfür etmeniz dışında suçunuz olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca, öğretmen çocuğu olmanızın böyle konularda bir faydası olmaz.

Devlet okuluysa öğretmen çocuğu çok üstte olup dokunulmaz oluyor bildiğin . Yani okullarda adaletten söz etmek imkansız

Son düzenleme:
Selam buraya yazmayalı çok oldu ama hemen anlatayım. Benim okulum hem uzak hem de kırsal alanda bu durumun hiç artısı yok fakat geçen hafta yaşanan olayda beni suçladılar. Olay şuydu:

Bir arkadaşım şaka olsun diye eskort aradı ve abla saatlik ne kadar gibi sorular sorup güldü ama bende onun yanında yemek yiyordum. Fakat sonra bunun konusu okulda açıldı ve çocuk hayat kadınlarını rahatsız etmekten 12 bin TL dava yedi. Bu konuyu konuştuk ve ben olayı kapatmaya çalıştım fakat hocaya arkadaşım güle eğlene anlattı ve bundan sonra bu güne geldik. Onu müdür çağırdı ve hocanın anlattığını öğrendim fakat orada benim arkadaşlarım da vardı. 13 erkek telefonda bekliyorduk ve sıkıntı şu, benim arkadaşlarımdan birini işe kattı. Arkadaşım ben ve kendisinin yemek yediğini söyledi ve beni olaydan çıkardı ama asıl olay bizim yanında olduğumuz için bizi suçlu olduğumuzu söyledi. Ona küfürler edip bağırdım 2 gündür onunla konuşmuyorum. Beni olaydan çıkaran arkadaşım ve ben öğretmen çocuğuz ama yine de endişeleniyoruz. Hayırlı akşamlar.

Kendinin bir şey yapmadığını sadece yanında yemek yediğini belirt ve arkadaşına da görüşme öncesi bu olayı doğru şekilde anlatması için uyar.

Yeni konular

Geri
Yukarı