Bu olayda suçlu kim?

Anlamadığım nokta yok. Siz konuyu yasalara kadar bağladınız.

Milletvekili ne alaka demedim. Siyaset ne alaka dedim. Çünkü ben süregelen değişimler ve kurallardan bahsederken siz bu kuralların yasaya girmesinden bahsettiniz.
Zaten konu her ne olursa olsun yasalara bağlanıyor.

Siyasetle ilgili bir şey demedim zaten. Bu yasalar için sizin adınıza oylama yapan insanları seçerken, kim olduğuna, kişisel görüşlerine göre seçmeliyiz, partilere oy vermemeliyiz dedim. Bu sadece küçük bir bilgilendirme olarak yazdığım bir şeydi.

süregelen değişimler ve kurallardan bahsederken siz bu kuralların yasaya girmesinden
Zaten bunları desteklediğimi söyledim. Bugün bir hırsızı öldürmek yasaksa, doğrusunun bu olduğunu savunuyorum.

Bir hırsız boş olduğunu düşündüğü bir eve giriyor, eve girdikten sonra evde kimsenin olmadığını fark ediyor çünkü ev sahipleri tatil için farklı bir bölgeye gitmişlerdi, ancak hırsız eve girip iki adım attıktan sonra bir anda kapı otomatik kapanıyor ve hemen önüne bir kepenk kapanıyor yani hırsız bulunduğu yerde sadece 2-3 adım atabileceği kadar alanda kapana kısılıyor, dışarıya hiçbir şekilde sesi çıkmıyor yiyecek içecek yok ve o şekilde orada ölüyor. bu ev sahiplerinin hırsızlara karşı aldığı bir önlemdi. Ev sahipleri bunu yapmasaydı o hırsız orada ölmeyecekti ve o hırsız onların canına kast edecek bir şey yapmadı, yani birisi sırf bizden bir şey çalmaya çalıştı diye onu öldürebilir miyiz? Sizce suçlu kim?

Ölme kısmına katıldığımı söyliyemem ve burada ki hırsızın hakkında pek bir şey de bilmiyoruz sanırım. Ama heralde otomatik kapanan sistemin yanında otomatik polise haber veren bir şey olabilirdi diye düşünüyorum. Nerede geçtiğine göre değişiklik gösterebilir tabii durumlar sanırım.

Zaten bunları desteklediğimi söyledim. Bugün bir hırsızı öldürmek yasaksa, doğrusunun bu olduğunu savunuyorum.
Tamam işte. Siz bunu destekleyerek bu karara varıyorsunuz. Ben diğer mesajlarımda da bu topluluğun içinde uymayan kişilerin olduğunu söyledim. İşte o fikirler de hür birer fikir (sakıncalı veya değil). Bu kurallara uymayan insanlarında olduğunu söyledim fakat siz orda yasa, milletvekili falan karıştırdınız.

Bir hırsız boş olduğunu düşündüğü bir eve giriyor, eve girdikten sonra evde kimsenin olmadığını fark ediyor çünkü ev sahipleri tatil için farklı bir bölgeye gitmişlerdi, ancak hırsız eve girip iki adım attıktan sonra bir anda kapı otomatik kapanıyor ve hemen önüne bir kepenk kapanıyor yani hırsız bulunduğu yerde sadece 2-3 adım atabileceği kadar alanda kapana kısılıyor, dışarıya hiçbir şekilde sesi çıkmıyor yiyecek içecek yok ve o şekilde orada ölüyor. bu ev sahiplerinin hırsızlara karşı aldığı bir önlemdi. Ev sahipleri bunu yapmasaydı o hırsız orada ölmeyecekti ve o hırsız onların canına kast edecek bir şey yapmadı, yani birisi sırf bizden bir şey çalmaya çalıştı diye onu öldürebilir miyiz? Sizce suçlu kim?
İyi olmuş. Hırsızlık başkasının yıllarca ve emekle kazandığı şeyi bir gecede yok etmektir. O zaman herkes çalışmak yerine hırsız olurdu.

Ölme kısmına katıldığımı söyliyemem ve burada ki hırsızın hakkında pek bir şey de bilmiyoruz sanırım. Ama heralde otomatik kapanan sistemin yanında otomatik polise haber veren bir şey olabilirdi diye düşünüyorum. Nerede geçtiğine göre değişiklik gösterebilir tabii durumlar sanırım.
Evet kesinlikle böyle olmalı. Böyle bir tuzak yapilabiliyorsa otomatik polise veya ev sahibine haber veren uyarı sistemi de yapılmalıdır. Biri oraya tıkılı kaldığında ev sahibi o kişinin öleceğini biliyor zaten. Cinayettir bence bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı