Okul internetinde VPN açıldığı zaman hız düşüyor

PC için proton. iPhone için proxy Master. Android için VPN süper. Hepsini aktif olarak kullandım. Okul internetine bağlanıyor hepsi.

Hocam PC için bende proton kullanıyorum hatta iOS telefondada proton kullanıyorum hızı düşürüyor.

PC için proton. iPhone için proxy Master. Android için VPN süper. Hepsini aktif olarak kullandım. Okul internetine bağlanıyor hepsi.

Proton'un aylık 10 dolar olan paketini denesem düzelir mi bant genişliğini kısıtlar mı 10 dolar olandada onun 1 üst versiyonu aylık 13 dolar olan.

Proton v

Kullandığın VPN büyük ihtimal ücretli değil ve bir hız limiti var çok büyük ihtimal bu yüzden.

Preminium proton VPN de bant genişliği engelleniyor mu hocam bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Hocam PC için bende proton kullanıyorum hatta iOS telefondada proton kullanıyorum hızı düşürüyor.

Proton'un aylık 10 dolar olan paketini denesem düzelir mi bant genişliğini kısıtlar mı 10 dolar olandada onun 1 üst versiyonu aylık 13 dolar olan.
Ücretli versiyonunu bilmiyorum hocam. Ancak saydığım tüm vpnleri okul interneti ile kullandım. Gözle görülür bir düşüş yoktu. Hatta şu anda okul int'ine bağlıyım.

Birde başka bir cihaz ile dener misiniz?

Ücretli versiyonunu bilmiyorum hocam. Ancak saydığım tüm VPN'leri okul interneti ile kullandım. Gözle görülür bir düşüş yoktu. Hatta şu anda okul int'ine bağlıyım.

Bir de başka bir cihaz ile dener misiniz?

Hocam 4 arkadaşız hepimizde farklı VPN'ler var Van açıldığı zaman büyük bir düşüş söz konusu.

Hocam 600'den 100e düşsün kafi 1-2'ye düşüyor.

Okulda çalışmıyor hocam denendi onaylandı yurtta çalışıyor sadece.

600'den 1-2'ye düşme sebebi, kullanılan genel olarak VPN sağlayıcıların hız kısıtlamasıdır. Ücretli satın alınan VPN'lerde bu sorunun yaşandığını görmedim. Örnek verecek olursam hotspot shailed kullanırken 5 alırken, windscribe ücretli olarak aldım. 1000 Mbit internetimin 500 küsurunu kullanabiliyorum.

VPN uzaktaki bir sunucuya erişim sağladığından kaynaklı, hız kaybı yaşaman çok çok normaldir. En kral net bile olsa hız kaybı yaşar. Okuldakiler zaten belirli çok hızlı olmayan net olduğundan kaynaklı yaşadığın hız kaybı fazla olabilir. Normal bir durumdur.
Okul interneti nasıl yavaş ya okuldan kasıt üniversitedir diye düşünüyorum ve dağın başındaki kampüste bile 2000Mbit hız var.

Üniversite neyse sorunu çözdüm farklı VPN'ler deniyordum hiçbirinde olmuyordu en sonunda Kaspersky'ı denedim şimdi de preminiumunu aldık ilgilendiğiniz için sağ olun.

600'den 1-2'ye düşme sebebi, kullanılan genel olarak VPN sağlayıcıların hız kısıtlamasıdır. Ücretli satın alınan VPN'lerde bu sorunun yaşandığını görmedim. Örnek verecek olursam hotspot shailed kullanırken 5 alırken, windscribe ücretli olarak aldım. 1000 Mbit internetimin 500 küsurunu kullanabiliyorum.

Doğrudur hocam bütün VPN'leri deneye deneye doğrusunu bulup preminiumunu aldık.

Geri
Yukarı