Okul kıyafeti için dayatma yapılıyor

• Konuyu başlatan BlokJ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 1B

BlokJ

Hectopat
Öncelikle bu konuyla sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim fakat artık canımı sıkmaya başladı. Kendi okulumdan örnek vereceğim, okul kıyafeti olmadan okula almıyorlar ve 1 tişört 150 TL, pantolon alsan o da 150-200 TL. Durumu olmayan kişiler var ve bu saçmalık, alamazsa çocuk okula giremiyor, saç uzatmak yasak, takı yasak, kolye yasak, sanarsın hapishane. Çok saçma olmaya başladı, artık abartmaya başladılar. Kuralların hafifletilmesi gerek bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıyafetler çok pahalıymış. Pahalı olması demek öğrencinin kıyafetleri giyememesi anlamına geliyor. Kıyafetleri giyememesi de okula alınmaması anlamına geliyor. E o zaman ne anladık bu işten? Kurallar açısından da gerçekten haklısın. Bu kadar dayatma yapılan bir yer görmemiştim.

Konuda detaylıca anlattım. Yasaya göre dayatma yapılmamalı. Şikayet edin bir grup toplayıp.

Konuda detaylıca anlattım. Yasaya göre dayatma yapılmamalı. Şikayet edin bir grup toplayıp.
İhale dönüyor zaten. Bizim müdür Allah 1000 kere razı olsun hiç sorun etmedi ama sakal ve bıyık duruma kızardı saça kızmadı.

Disiplin okeyde aynı renk giyip gelin sorun etmesinler hocam.

Bizim insanımız aptal kusura bakmayın. Neymiş efendim sivil olursa fakirlik/zenginlik kavramı ortaya çıkarmış. Üniforma olsa dahi okulda kimin fakir/zengin olduğu gayet hep açık olurdu. Zamanında sivil/üniforma tercihi için veliler tercih yapıyordu okula gidip müdür yardımcıları ciddi şekilde üniforma olsun diye baskı yapmıştı bizim velilere, rant dönüyor olabilir. Sivil teklifini ortaya atan zamanın siyasi partisine ters olan insanlar üniforma olayını savunuyordu. Devlet herkesin kendi hür iradesine bırakıp istediği gibi gelmesini yasalaştırması lazım.

Bizim insanımız aptal kusura bakmayın. Neymiş efendim sivil olursa fakirlik/zenginlik kavramı ortaya çıkarmış. Üniforma olsa dahi okulda kimin fakir/zengin olduğu gayet hep açık olurdu. Zamanında sivil/üniforma tercihi için veliler tercih yapıyordu okula gidip müdür yardımcıları ciddi şekilde üniforma olsun diye baskı yapmıştı bizim velilere, rant dönüyor olabilir. Sivil teklifi ortaya atan zamanın siyasi partisine ters olan insanlar üniforma olayını savunuyordu. Devlet herkesin kendi hür iradesine bırakıp istediği gibi gelmesini yasalaştırması lazım.
Yukarıda paylaştığım konuda anlattım. Büyük rant dönüyor.

Öncelikle bu konuyla sizi rahatsız ettiğim için özür dilerim fakat artık canımı sıkmaya başladı. Kendi okulumdan örnek vereceğim, okul kıyafeti olmadan okula almıyorlar ve 1 tişört 150 TL, pantolon alsan o da 150-200 TL. Durumu olmayan kişiler var ve bu saçmalık, alamazsa çocuk okula giremiyor, saç uzatmak yasak, takı yasak, kolye yasak, sanarsın hapishane. Çok saçma olmaya başladı, artık abartmaya başladılar. Kuralların hafifletilmesi gerek bence.
Biz okul üstüne 150tl Pantolonada 300tl verdik bir de ilerde değişebilir dediler forma saçmalık.

Okul forması olayı zaten olması gerekiyor bence, fakat fiyatlar öyle seviyelere geldi ki hele birde okul forması satan yerel birkac mağaza dışında alternatifte olmadığı için fiyat dayatması yapıyorlar. Forma uygulaması doğru, fakat işleyişi yanlış. Ayrıca takıya karışılmamalı bence. Saç konusunda da abartıya kaçmayacak stilleri serbest olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı