Okul müdürüne Instagram üzerinden yazdım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özel okuldayım, okulda keko dediğimiz bir tip var. Bunun alkol, sigara kullandığı fotoğrafları, fake hesap oluşturup okul müdürüne attım. Müdür bana fake hesabın kurum avukatına verildiğini söyledi. Ben de hemen hesabı kapattım. Sizce herhangi bir sorun oluşur mu?
Neden seni vermiş avukatlığa?

Özel okuldayım, okulda keko dediğimiz bir tip var. Bunun alkol, sigara kullandığı fotoğrafları, fake hesap oluşturup okul müdürüne attım. Müdür bana fake hesabın kurum avukatına verildiğini söyledi. Ben de hemen hesabı kapattım. Sizce herhangi bir sorun oluşur mu?
Verdiyse hesabı kapatmanız bir işe yaramaz. Müdürle konuşarak anlaşmaya çalışın.

Suç mu işlemişsin?
(Sanırım işlemişsin.)

Son düzenleme:
Haklıyken haksız konuma düşmüşsünüz, MEB'e bağlı bir okulda okuyan bir öğrencinin dediğiniz aktiviteleri yapması tabii ki bir disiplin cezası oluşturur ama onun haberi olmadan ona ait görüntüleri başka kişilerle paylaşmak özel hayatın gizliliği suçunu doğuruyor. Hesabı silsenizde hesabın takibini yapabilmek Siber Suçlar için kolay bir durum. Keşke müdürle özel bir görüşme ayarlayıp görüntüleri birebir olarak gösterseydiniz.

Hocam onun yerine okulda onu gösterseydiniz veya en basitinden ailesine ulaşıp gösterseydiniz bir güzel azar yerdi ama başınıza bela olurdu ondan sonra müdüre başvururdunuz.

Instagram'dan IP adresini isterler. Hesabın kapanmış olsa bile loglardan bulunur.

TCK'nın 134. maddesine göre; “Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, verilecek ceza bir kat artırılır."

Hükmü gereğince ceza yersin.
Daha önce sabıkan yoksa hüküm ertelenir.
Arkadaşın şikayetçi olmazsa sıkıntı olmaz.

@The Towande @Hyoudou İssei Kun @Mr. Esat @Hollywoo @Darx bu arkadaşın arkadaşı arkadaşıma kafa tuttu futbol oynarken birden karıştılar sonrasında bunlar bunlar bana musallat oldular nerede görseler laf atıyorlar falan bende bunun hikayelerini gördüm ve ekran görüntüsü alıp fake hesap açıp müdüre attım.

Genç yaşta mahkemelerle uğraşacaksınız. Ailenize söyleyin de bir avukat ayarlasın geç olmadan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı