Okul saati çok erken

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, 7. sınıfa gidiyorum ve okulumun saatleri çok erken. Saat 6.30'da kalkıyorum, 7'de okula gidiyorum. Çok erken olduğu için derse de odaklanamıyorum uykulu olduğum için. Şimdi çoğunuz erken yat diyebilir fakat ben uyku problemleri çeken biriyim. Yatağa girdikten birkaç saat sonra uyurum. Bu benim için gerçekten çok zor oluyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 7. sınıfa gidiyorum ve okulumun saatleri çok erken. Saat 6.30'da kalkıyorum, 7'de okula gidiyorum. Çok erken olduğu için derse de odaklanamıyorum uykulu olduğum için. Şimdi çoğunuz erken yat diyebilir fakat ben uyku problemleri çeken biriyim. Yatağa girdikten birkaç saat sonra uyurum. Bu benim için gerçekten çok zor oluyor. Ne yapabilirim?

Kaçta uyuyorsun? Ben 12'de yatıp, 6'da kalkıp 7'de okula gidiyorum. Yüzümü yıkayınca bütün uyku gidiyor.

Kaçta uyuyorsun? Ben 12'de yatıp, 6'da kalkıp 7'de okula gidiyorum. Yüzümü yıkayınca bütün uyku gidiyor.
Hocam, 8.30 ya da 9 gibi uyuyorum ve 11'de uykuya dalıyorum. Dediğim gibi uyku sorunlarım var ve 6 civarı saat uyumak gerçekten çok zor. Kendime gelemiyorum sabah.

Merhaba genç kardeşim;

Eğer hayatta sorun yaşadığın yerler varsa, bunları çözmek için uğraşmalısın. Hayatın genel bir kuralı vardır, belki bazı kişiler bu dediğimi yanlış anlayabilir ama yine de söyleyeceğim.

"İnsanın en değer verdiği şey cehennnemde bile olsa, bir yolunu bulup değer verdiği şeye ulaşmaya çalışır."

Örneğin, arkadaşların ile lunaparka gideceksen, gece 3'de uyuyup sabah 7'de dinç bile kalkabilirsin. Bunun sebebi o anın sana verdiği adrenalindir. Eğer bir şeyleri yapmak için heyecan duymuyorsan o şeyleri yapmak çok zor olacaktır.

Öncelikle okulu sevmiyorsan nedenini düşün, okulda hoşuna gitmeyen şeyler olabilir, bunları burada bize anlatırsan daha farklı yardımcı olabiliriz.

Gece uyuyamama nedeninle ilgili de konuşabiliriz, erken yatmak bazen çözüm olmaz çünkü erken yatmana engel olan şey zaten uyandığında da zihninde var olmaya devam edecek. O yüzden de problemi kökten çözmemiz lazım.

Okulda teneffüslerde 5-10 dakika uyu, kendine gelirsin.
Tavsiye etmiyorum, daha da sersem olunabiliyor ve ders esnasında uyandıran olmazsa öğretmene yakalanma durumu var. İlle de uyunulacaksa öğle tatilini feda etmek daha mantıklı bence.

Öğretmenleriniz anlayışlıysa durumu anlatmayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı