Okul saatleri dışında forma ile sigara içmek ceza sebebi mi?

18 yaşından küçük olduğun için sigara içmen yasal değil bildiğim kadarıyla, bu yüzden dava edemezsin ama o da okulda sana bir şey yapamaz.

11.sınıfa gidiyorum dersler bitti üzerimde okul kıyafetleri var okulun kapısından çıktım yaktım bir tane. Sonra okulun oradan 40 metre falan uzaklaştım sevmediğim bir hoca vardı o da beni sevmez sigarayı içerek gidiyorum gördü beni, "at lan sigarayı" dedi. Yok niye atayım okul bitti dedim. Sonra geldi elime vurdu 1 tane yarın görüşeceğiz falan dedi bir şey yapabilir mi? Bunu dava etsem haklı çıkar mıyım? Yardımcı olur musunuz?
Sana fiziksel veya psikolojik şiddet uyguladıysa MEB'e şikayet etme hakkın var. Onun dışında üniformalı veya üniformasız fark etmez okul bahçesinin dışında sana öğretmenin de dahil kimsenin kimseye karışma yetkisi yoktur. Sadece çantanda veya üstünde sigara bulunmasın belli bir süre. Onun dışında bir şey yapamaz. Ben beni hiç sevmeyen ve bana sürekli psikolojik şiddet uygulayan matematik öğretmenini MEB'e şikayet ettim Istanbul'da öğretmenlik yapması yasaklanmıştı.

Geri
Yukarı