Okul sayısı neden az?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
İyi akşamlar arkadaşlar umarım iyisinizdir bir konu hakkında konuşalım istiyorum. Bizim mahallemizde bir adet ortaokul ve ilkokul var ikisinde de okudum ve ikisi de çok kalabalık. İğne atsan yere düşmez, koca mahallede lise yok. Taa nereye sabah soğukta yürüyerek gidiyorum ve ora da çok kalabalık. Müdürümüz metin hocadan duydum okul bu kadar öğrenciyi kaldıramıyormuş. Soruyorum size neden okul sayısı bu kadar az ve devlet neden okul yapmıyor? Her tarafa bina-park yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul 16 milyon kişiyi kaldırabilecek kadar büyük bir yer değil çünkü. Nüfusa yetmiyor evler. Daha fazla ev yapılıyor o yüzden. İstanbul en fazla 7 milyon kişi falan olmalı. İstanbul'da değilseniz bilemem.

İyi akşamlar arkadaşlar umarım iyisinizdir bir konu hakkında konuşalım istiyorum. Bizim mahallemizde bir adet ortaokul ve ilkokul var ikisinde de okudum ve ikisi de çok kalabalık. İğne atsan yere düşmez, koca mahallede lise yok. Taa nereye sabah soğukta yürüyerek gidiyorum ve ora da çok kalabalık. Müdürümüz metin hocadan duydum okul bu kadar öğrenciyi kaldıramıyormuş. Soruyorum size neden okul sayısı bu kadar az ve devlet neden okul yapmıyor? Her tarafa bina-park yapılıyor?
Ben de anlamadım valla çok garip geliyor.

Seneler önce yabancı bir firma tarafından yapılan araştırmada hangi ülkenin başkentinde kaç milyon insan yaşamalı ki ekoloji ölmesin diye bir araştırma görmüştüm İstanbul için bu sayı 7 milyondu. 7 milyondan fazla insan kısacası İstanbul'a zarar.

Bence insan sayısı çok fazla. Tabi çocuk yapmayı teşvik ediyorsan hastaneyi de okulu da yapmalısın.

Geri
Yukarı