Okul sınıflarındaki kameralar için ne yapılabilir?

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
Bir özel okulda öğrenciyim. Sınıfların tamamında kamera bulunuyor ancak bu kamera yönetmeliklere vs. uygun mudur? Değilse nereden şikayet edebiliriz? Muhtemelen kameranın amacı öğretmeni ders içinde görebilmek ve sınav esnasında kopya vs. durumları oluşmamasını sağlamak. Fakat ben derslerde çok rahatsız oluyorum bu durumdan sanki sürekli öğretmen ders anlatırken gözetliyor gibi geliyor bana.

Bir özel okulda öğrenciyim. Sınıfların tamamında kamera bulunuyor ancak bu kamera yönetmeliklere vs. uygun mudur? Değilse nereden şikayet edebiliriz? Muhtemelen kameranın amacı öğretmeni ders içinde görebilmek ve sınav esnasında kopya vs. durumları oluşmamasını sağlamak. Fakat ben derslerde çok rahatsız oluyorum bu durumdan sanki sürekli öğretmen ders anlatırken gözetliyor gibi geliyor bana.

Ben okulda bir sınıfta olay olduğu zaman (kavga, hırsızlık gibi şeyler) bakılıyor diye biliyorum.

Fakat ben derslerde çok rahatsız oluyorum bu durumdan sanki sürekli öğretmen ders anlatırken gözetliyor gibi geliyor bana.
Olması gereken o zaten, nasıl ki kamu kuruluşlarında kamera sistemleri var özel de olsa eğitim kurumlarında da olması zorunlu.

Tamamen sınavların adil olması ve öğrencilerin güvenlikleri için bu kameralar bulunuyor. Sadece sizi rahatsız ediyorsa bir şey yapamazsınız. Ayrıca kameraların çalıştığından emin misiniz?

Üstelik özel öğretim kurumları yönetmeliğinde böyle bir madde bulunuyor sanırım?

Olması gereken o zaten, nasıl ki kamu kuruluşlarında kamera sistemleri var özel de olsa eğitim kurumlarında da olması zorunlu.
Tamamen sınavların adil olması ve öğrencilerin güvenlikleri için bu kameralar bulunuyor. Sadece sizi rahatsız ediyorsa bir şey yapamazsınız. Ayrıca kameraların çalıştığından emin misiniz?
?

Çalıştığından emin olsam da olmasamda sonuçta köşede kamera bulunuyor.Bulunmaması lazım bence.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    49,6 KB · Görüntüleme: 55
Her ne kadar bu şekilde yazılmış olsa da bir kişi için kameralar kapatılmaz. Ama veliniz ile okul yönetimiyle konuşabilirsin.
Hayır hocam anlamadınız demek istediğimi sanırım.Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikte olamayacağını belirtmiş yani burda sadece benim yada herkesin şikayet etmesi önemli değil.Okul bu maddeye uymamış.

Hayır hocam anlamadınız demek istediğimi sanırım.
Ne demek istediğinizin farkındayım. Özel okullar eğitime başlamadan MEB ekipleri kontrol ediyorlar. Sorun teşkil etseydi kamera koyulmazdı. Şimdi diyeceksiniz kameralar o zaman takılmamıştır. Kameraların yuvaları bellidir. Dediğim gibi rahatsızsanız veliniz yönetim ile konuşsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı