Okul tahtasının şifresini kırmak

Liselerde Anti Atak var ama şifre (varsa) yukarıda belirtildiği gibi kolay bir şeydir, klavye getirin (boot etmek için) evden ve USB 3.0 diske Windows ToGo ile kurulum yapın sonra o USB'den boot edin tahtayı (buradan Ecrin kardeşime selam olsun taktik ondan çalıntı)

Dostum bu akıllı tahtalar geleli 6 yıl oldu. Ve bu tahtaların 5 yıl garantisi var. Yani şu an garantisi yok. Ve herhangi bir donanımsal sıkıntı çıktığında para kitliyorlar. Bence bu işler için uğraşmak yerine akıllı tahtayı amacına göre kullan. Ve şifre kırmak için uğraşma!

Katılıyorum.

Senin yerinde olsam bu boş işlerle uğraşmazdım sistemin bir devresini yakarsan 10000-12000 TL kitlerler parayı.

Sistemi Bug'a sokup ara sıra flash belleksiz açılabiliyor. Fatih'in kendini geliştirmesi lazım. :D

Aynen.

Bu arada konuyu hortlatmak gerekirse ben sizin yerinizde olasam Parted Magic kullanırdım :D Ya da hiç bu işlerle asla uğraşmazdım!

Bu arada konuyu hortlatmak gerekirse bence ya Parted Magic kullansaydınız ya da bunların hiçbirini yapmasaydınız keşke neyse.

Bu arada konuyu hortlatmak gerekirse ben sizin yerinizde olasam Parted Magic kullanırdım :D Ya da hiç bu işlerle asla uğraşmazdım!

Bu arada konuyu hortlatmak gerekirse bence ya Parted Magic kullansaydınız ya da bunların hiçbirini yapmasaydınız keşke neyse.
Kastetdiyim şeyde bu

Kastetdiyim şeyde bu
Şey kimse var mı ?

Dosya Ekleri

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    7,8 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:
Bu arada konuyu hortlatmak gerekirse ben sizin yerinizde olasam Parted Magic kullanırdım :D ya da hiç bu işlerle asla uğraşmazdım!

Kastettiyim şeyde bu.

Şey kimse var mı?

Ben buradayım beraber hortlatıyoruz :D vallahi bizim tahtada QR kod ve pinli sistem var telefondan QR kodu okutup gelen tek kullanımlık PIN'i yazıyorsun oraya ortaokul zamanı gittiğim başka bir özel okuldada bu sistem vardı ama tahta ilk açıldığında 3-4 sn masaüstüne atıyordu sonra sistem devrye giriyordu bizde o sırada çoklu masaüstü simgesi var ya ona basıp bekliyorduk sonra 1.masaüst kitllenince 2.masaüstüne geçip takılıyorduk ama şimdi PC ismi ve açılıyor yazısı gelince 2-3 saniye siyah ekran olup QR kodlu ekran geliyor adamlar Update atmışlar tahtalara :D

Bu arada konuyu hortlatmak gerekirse ben sizin yerinizde olasam Parted Magic kullanırdım :D ya da hiç bu işlerle asla uğraşmazdım!

Kastettiyim şeyde bu.

Şey kimse var mı?

Ve ek olarak tahtayı açık yakaladığımda Görev Yöneticisi'nden çalışan uygulamalara baktım ama bir şey bulamadım normal Windows uygulamaları denetim masasındada bir şeyler bulamadım program files vb. bu dosya nereye kurulu hocam.

Ben buradayım beraber hortlatıyoruz :D vallahi bizim tahtada QR kod ve pinli sistem var telefondan QR kodu okutup gelen tek kullanımlık PIN'i yazıyorsun oraya ortaokul zamanı gittiğim başka bir özel okuldada bu sistem vardı ama tahta ilk açıldığında 3-4 sn masaüstüne atıyordu sonra sistem devrye giriyordu bizde o sırada çoklu masaüstü simgesi var ya ona basıp bekliyorduk sonra 1.masaüst kitllenince 2.masaüstüne geçip takılıyorduk ama şimdi PC ismi ve açılıyor yazısı gelince 2-3 saniye siyah ekran olup QR kodlu ekran geliyor adamlar Update atmışlar tahtalara :D

Ve ek olarak tahtayı açık yakaladığımda Görev Yöneticisi'nden çalışan uygulamalara baktım ama bir şey bulamadım normal Windows uygulamaları denetim masasındada bir şeyler bulamadım program files vb. bu dosya nereye kurulu hocam.

Servisatk adında bir dosya var.

Normalde bu USB bellek ile açılan bir lanet olacası sistem olan A. T. A. K. adlı bir yazılım var onu da Parted Magic ile dosyalama sisteminden C diskteki olan Windows dizinin içinde servisatk.exe'yle servisatk.ini'yi silip veya eğer akıllı tahta faz 1 Vestel siyah veya faz 2 gri Vestel olup Windows 7 veya Win 8 yüklü ise yine Parted Magic'teki (bu seferki sadece Windows şifresi ise) uçbirim (yani terminal'den) şu komutu girip :root@PartedMagic:~# chntpw /media/sda1/Windows/System32/config/SAM
ve gerekli olan diğer işlemleri yapıp Parted Magic'ten çıkıp akıllı tahta yine açılmış olmuş olacak ancak yine şunu hatırlatmak lazım ki bu etkileşimli tahtalar yani akıllı tahtalar devlet malı olup hakkınızda disiplin işlemi yapma olasılıkları var bu arda okul idarecileri ile öğretmenlerin her neyse bu arada senin bahsettiğin şey M. A. K. S. Kilit sistemi midi mehcan e - kilit uygulmasıy mıydı isimlerini tam olarak hatırlamadımda?

Son düzenleme:
Servisatk adında bir dosya var.

Normalde bu USB bellek ile açılan bir lanet olacası sistem olan a. T. A. K. Adlı bir yazılım var onu da Parted Magic ile dosyalama sisteminden C diskteki olan Windows dizinin içinde servisatk.exe'yle servisatk. İni'yi silip veya eğer akıllı tahta faz 1 Vestel siyah veya faz 2 gri Vestel olup Windows 7 veya Win 8 yüklü ise yine Parted Magic'teki (bu seferki sadece Windows şifresi ise) uçbirim (yani terminal'den) şu komutu girip:root@partedmagic:~# chntpw /media/sda1/Windows/System32/config/SAM
Ve gerekli olan diğer işlemleri yapıp Parted Magic'ten çıkıp akıllı tahta yine açılmış olmuş olacak ancak yine şunu hatırlatmak lazım ki bu etkileşimli tahtalar yani akıllı tahtalar devlet malı olup hakkınızda disiplin işlemi yapma olasılıkları var bu arda okul idarecileri ile öğretmenlerin her neyse bu arada senin bahsettiğin şey m. A. K. S. Kilit sistemi midi mehcan e - kilit uygulmasıy mıydı isimlerini tam olarak hatırlamadımda?

Öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim tahta ViewSonic özel okul bu arada MEB'in yazılımı değil ama yine de çaresini buldum :D Windows'un ayarlarından sıfırla deyip dosyaları sakla dedim ve açıldığında artık şifre istemiyordu biraz disiplin suçu gibi ama sorun yaratmaz inşallah haha :D

Öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim tahta ViewSonic özel okul bu arada MEB'in yazılımı değil ama yine de çaresini buldum :D Windows'un ayarlarından sıfırla deyip dosyaları sakla dedim ve açıldığında artık şifre istemiyordu biraz disiplin suçu gibi ama sorun yaratmaz inşallah haha :D
Umarım :D

Umarım :D

Kusura bakmayın yanlışlıkla oldu üzgünüm :(

Senin yerinde olsam bu boş işlerle uğraşmazdım sistemin bir devresini yakarsan 10000-12000 tl kitlerler parayı.

Sistemi Bug'a sokup ara sıra flash belleksiz açılabiliyor. Fatih'in kendini geliştirmesi lazım. :D
bizde maks vardı rastgele flaş takınca görev çubuğu gelirdi oradan masaüstü değiştirirdik

Bizde maksimum vardı rastgele flash takınca görev çubuğu gelirdi oradan masaüstü değiştirirdik.

Onada Update gelmiş flash takınca ikide bir flash girdi gösteriyor.

Maksimum atak yapmış olan varsa iyi olur bende antivirüs indirip akıllı tahta açıldığında yüklemeyi deneyeceğim.

Geri
Yukarı