Okula fes ile gidersek ceza alır mıyız?

Yaptınız mı hocam çok merak ettim.
Böyle bir hesabım olduğunu bile unutmuşum.. Mail hesabıma gelen yanıt bildirimi ile hatırlamış oldum. O zamanlar severek kullandığım bu hesaptan sanırım artık utanıyorum... Küçükmüşüm işte, sorduğum sorulara verdiğim yanıtlara bakın... Her neyse, hesabımı hatırlamama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sorunuzun cevabına gelirsek: bunu yapmadık ama bir ton şaklabanlık yaptık, baya da eğlendik, başkan seçiminde hitler gibi davranıp oyları toplamak mı dersiniz, kimsenin adını bilmediği bir ülkenin bayrağını sınıfımıza astığımız için bir şeyleri örgütlediğimiz zannedilip azar işitmemiz mi dersiniz, din dersinde arkadaşlarımız ile yaptığımız sahte hararetli tartışmalar yüzünden tutanak yememiz mi dersiniz... Bunlar gibi onlarca şey yaptık ama fes ile toplu olarak hiçbir zaman okula gelmedik, sanırım bu fes konusunu tekrar değerlendirmemiz gerekecek.

Böyle bir hesabım olduğunu bile unutmuşum. Mail hesabıma gelen yanıt bildirimi ile hatırlamış oldum. O zamanlar severek kullandığım bu hesaptan sanırım artık utanıyorum... Küçükmüşüm işte, sorduğum sorulara verdiğim yanıtlara bakın... Her neyse, hesabımı hatırlamama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sorunuzun cevabına gelirsek: Bunu yapmadık ama bir ton şaklabanlık yaptık, bayağı da eğlendik, başkan seçiminde hitler gibi davranıp oyları toplamak mı dersiniz, kimsenin adını bilmediği bir ülkenin bayrağını sınıfımıza astığımız için bir şeyleri örgütlediğimiz zannedilip azar işitmemiz mi dersiniz, din dersinde arkadaşlarımız ile yaptığımız sahte hararetli tartışmalar yüzünden tutanak yememiz mi dersiniz?.. Bunlar gibi onlarca şey yaptık ama fes ile toplu olarak hiçbir zaman okula gelmedik, sanırım bu fes konusunu tekrar değerlendirmemiz gerekecek.

Şu an kaçıncı sınıfımız hocam merak ettim de.

Okul da geyik olsun diye bunu yapmanız. Size ne kazandıracak? Alt tarafı 5 dk gülüp geçiceksiniz. Sırf iki dakika okulda popüler olcam diye yapmayın böyle hareketler. Ve evet yönetmeliğe aykırı.

Yanlış anlama seni burada azarlamak istemedim. Sadece okulun ciddi bir yer olduğunu ve hayatının belirleyeceğin yerdeki kurallara biraz saygı duymanı istiyorum.
yönetmeliğe aykırı değil. Mevzuatı okudum böyle bir yasak yok.

Çok iyi mevzuat okuduysan okul kıyafetinin dışında kıyafetin giyilmesini yasak olduğunu bilirdin ya da okulda siyasi içerikli herhangi bir nesne bulundurmaman gerektiğini bilirdin. Ayrıca konuya 2020 yılında yazmışım cevabı o zaman yasaktı.
@Emirhan Altun
Mevzuatı okumadığın belli. Mevzuatta kimsenin tek tip okul kıyafetine zorlanamayacağından bahseder. Öğrencileri okul kıyafeti konusunda zorlamak mevzuata aykırı. Ayrıca fes siyasi bir sembol değil. Konuştuğun konuları araştırıp insanlara yanlış bilgi vermemeni öneririm.

Çok iyi mevzuat okuduysan okul kıyafetinin dışında kıyafetin giyilmesini yasak olduğunu bilirdin ya da okulda siyasi içerikli herhangi bir nesne bulundurmaman gerektiğini bilirdin. Ayrıca konuya 2020 yılında yazmışım cevabı o zaman yasaktı.
@Emirhan Altun
1702015042267.png

yönetmeliğe aykırı değil. Mevzuatı okudum böyle bir yasak yok.
@Emirhan Altun
1702015180564.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı